HomePod İçin Tüm Servis Ve Tamir Ücretleri Açıklandı

0
86

Apple’ın yeni akıllı ev hoparlörü satışa çıktı. Daha önceki yazımızda yeni hoparlör modeli için Apple’ın paylaştığı rehber videolarını dile getirmiştik. Yeni rehber videolarıyla beraber, kullanımın nasıl olacağını gördük. Fakat tek merak edilen kısım burası değildi. Aynı zamanda Apple’ın cihaz için belirlediği tamir fiyatlarının da nasıl olduğu konusu merak ediliyordu. Öyle ki pahalı ürünlerden söz ediyoruz. iPhone modellerinde olduğu gibi servis ücretlerinin yine yüksek olması bekleniyordu. Açıklanan servis fiyatlarından sonra bu durum değişti mi? Bakalım.

HomePod Servis Durumları

Akıllı hoparlör modeli olarak satılan cihazın, öncelikle garanti süresi hakkında bilgiler verelim. Apple tarafından açıklanan bilgilere göre tüm cihazlar 1 yıl süre ile garanti kapsamında olacak. Yaşanacak bir yazılımsal sorun, dış müdahale olmadan yaşanacak bir fiziksel sorun durumunda kullanıcılar 1 seneye kadar garanti ayrıcalıklarından yararlanabilecek. Bunun dışında servis ücretlerinin ise çok yüksek olduğu açıklandı.

HomePod

Cihazın kendisi 349 dolar olarak satılıyor. Bununla beraber yaşanan bir sorunda istenecek olacak tamir ücretinin 279 dolar olacağı açıklandı. Neredeyse yeni bir HomePod akıllı hoparlör modelinin alınmasına kadar uzanan fiyatın, neden bu kadar yüksek olduğu konusunda ise bir açıklama bulunmuyor. Muhtemelen malzeme konusunda yüksek maliyetler bu fiyatlara çıkılmasına neden olmuş durumda.

Değeri kadar servis ücreti olan cihazın, garanti dışı kalmasına neden olacak durumlarda belli. Kullanıcının cihazı düşürmesi, fiziksel bir etkiye maruz bırakması, su ile teması nedeniyle oluşan arızalarda HomePod otomatik olarak garanti dışı olarak değerlendirilecek ve tam 279 dolar ödeme yapılması gerekecek. Ülkemizde TL bazında bu fiyatların ne kadara denk geleceğini ise cihazın satışa çıkmasından sonra netlik kazanacak.

İlginizi Çekebilir: HomePod İçin Nasıl Kullanılır Videoları Geldi

İLGİLİ HABER:  Apple HomePod Serisinden İstediğini Almaya Başladı

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?