HomePod İçin Resmi Çıkış Tarihi Belli Oldu

0
68
HomePod

Bir süredir Apple’ın yeni akıllı hoparlör modeli olan HomePod üzerinde durulmaya başlandı. Tanıtımının üzerinden aylar geçmiş olmasına rağmen bir türlü tanıtılmaması nedeniyle, daha da ilgi çeken bir teknoloji haline gelen yeni akıllı hoparlör modelleri için son gelen iddialardan söz etmiştik.

Tedarikçiler tarafından verilen bilgilerle beraber derlediğimiz haberlerde, HomePod cihazlarının ilk teslimatlarının yapıldığını aktarmıştık. Şimdi ise yeni seri akıllı hoparlör modelinin, resmi çıkış tarihi ortaya çıktı. Bir süredir çıkış yakın haberlerinden sonra gelen resmi açıklama ürünün, satış detaylarını da ortaya koymuş oldu. Hemen detaylardan söz edelim.

HomePod Ne Zaman Çıkış Yapıyor?

Yeni nesil akıllı hoparlör modellerinin çıkış yapacağı tarih olarak ay sonu gösterildi. Yapılan açıklamaya göre yeni cihaz, tahmin edildiği gibi iOS 11.2.5 sürüm güncellemesinden sonra anında siparişlere açılacak. Bugün yayınlanan güncellemenin ardından yapılan açıklamaya göre yeni serinin ilk siparişlerinin 26 Ocak tarihinde açılacağı belirtildi.

HomePod

26 Ocak tarihinde ilk siparişler açılacak ancak bunlar ön siparişler olacak. Yani satışlar hemen başlamayacak. Satışların başlayacağı tarih ise 9 Şubat olacak. Teslimatlar da bu tarihten sonra yapılacak. Fakat burada bir de hatırlatma yapalım. Teslimatlar şimdilik sınırlı bölgeler için geçerli. İlk ürünler Amerika, Avustralya ve İngiltere için yayınlanacak. Diğer bölgeler için ürünün satışa, anında çıkması mümkün değil. Stokların buna göre hazırlanmadığı belirtiliyor.

Haliyle ülkemiz içinde yeni ürünün satışının yıl sonunu ya da yaz aylarını bulması beklenmekte. Yeni ürünlerin Türkiye’de satışı için beklenen tarih açıklandığı zaman haberimize ekleyeceğiz. Şimdilik Apple’ın belirtilen bölgeler için internet sayfasını bile düzenlediğini de ekleyelim. Ürünün tanıtımı ve fiyatları çoktan girilmiş durumda.

İlginizi Çekebilir: Sonunda iOS 11.2.5 Sürümü Yayınlandı! İşte Değişiklikler

İLGİLİ HABER:  iOS 12 Beta 6 Sürümü Geldi! İşte Yenilikler

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?