HomePod İçin Nasıl Kullanılır Videoları Geldi

0
70

Ne zaman çıkış yapacağı bir türlü net bir şekilde açıklanmayan HomePod için en son geçtiğimiz haftalarda net çıkış tarihi açıklaması gelmişti. Çok uzun bir bekleyişin ardından ise sonunda Apple akıllı ev hoparlör serisi satışa çıktı.

Her ne kadar ülkemizde olmasa da 9 Şubat itibariyle birçok ülkede satışa çıkan Apple akıllı hoparlörünün, satışa çıkmasının hemen ardından ise merak edilen tüm sorular cevap bulmuş oldu. Apple tüm bu soruları cevaplamak ve cihazı satın alan kullanıcıları bilgilendirmek için ise Apple Support YouTube kanalını kullandı. Firma HomePod nasıl yapılır videoları olarak 3 yeni video yayınladı.

HomePod Nasıl Kullanılır?

Cihaz ilk tanıtıldığı zamanda bu konuda bilgiler paylaşmıştık ancak şimdi yeni serinin doğrudan kullanımına yönelik bilgiler elde edebileceğimiz videolar yayınlandı. Yani işin tamamen teknik kısmı ele alınmış oldu. Birebir kullanımları açıklayan videolara geçelim.

Siri İle Müzik

İlk başlıkta cihaz ile müzik çalma konusunda bilgiler veriliyor. Kullanıcılar HomePod erişimi ile nasıl müzik açacaklarını gösteren videoda, Siri komutlarının öne çıktığını görüyoruz. Sadece Siri komutları ile yeni bir müzik başlatmanın mümkün olduğunun görüldüğü cihazda, ses kontrol tuşlarının da öne çıktığı görülüyor.

Dokunmatik Kontrol Butonları

İkinci videoda da dokunmatik kontrol yüzeyi konusunda bilgiler veriliyor. Siri ile çalıştırdığımız müziklerde de ses açma ya da kısma için kullanabileceğimiz gördüğümüz dokunmatik kontrol yüzeyinin, oldukça şık bir sistemi olduğunu da söylemeden geçmeyelim.

Ayarları Yapma

Son kısım ise HomePod ayarlarını gerçekleştirmek. Bunun için videoda iPhone X akıllı telefonları ve HomePod uygulaması kullanılıyor. Ancak diğer iPhone modelleri içinde destek verilecek. Yine cihazın uygulaması üzerinden ayarları düzenlemek mümkün olacak.

Şu an 349 dolar gibi bir rakamla satılan akıllı hoparlör modelinin, ülkemizde ne zaman satışa çıkacağı konusunda ise hala bir bilgi yok. Bunun için firmanın açıklamalarını beklemek gerekecek. Fakat çok yakın bir zamanda çıkış beklemiyoruz, belirtelim. Apple Support üzerinden yeni videolar paylaşıldığında da sitemizde yer vereceğiz.

İLGİLİ HABER:  HomePod için İlk Sorun Haberleri Gelmeye Başladı

İlginizi Çekebilir: Haftanın En İyi iOS Oyunları (11 Şubat)

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?