Apple’ın HomePod akıllı hoparlör modeli, önümüzdeki hafta satışa çıkıyor. Yeni seri akıllı hoparlör modelinin her ne kadar ülkemizde satışa çıkış tarihi belli olmasa da ürünün detayları ortaya çıkmaya devam ediyor. Son olarak HomePod cihazının yazılım güncellemelerinin nasıl yapılacağı konusunda bilgiler vermiştik.

Yine iOS işletim sistemi temelli olacak olan ve iOS işletim sisteminin güncellemeleri üzerine devam edecek olan yazılım güncellemelerinin dışında, bu kez HomePod için beklenen ses kaynakları açıklandı. Akıllı hoparlörün nereden müzik ve benzeri ses kaynaklarını oynatacağı açıklamasından sonra, bir belirsizlikte ortadan kalmış oldu. Hemen kaynaklara bakalım.

HomePod Ses Kaynakları Hangileri Olacak?

Doğrudan Apple’ın resmi sitesi üzerinden paylaşılan kayıttan yürütme destekli servislerin hangileri olduğuna bakalım. Bu servisler tabii ki yine Apple’ın servisleri olacak. Bunu da hatırlatmadan geçmeyelim.

HomePod

AirPlay: İlk kaynak AirPlay olarak açıklandı. iOS 11.2.5 sürümü sonrasında ortaya çıkan AirPlay 2 ile beraber daha da gelişecek olan sistem sayesinde, iPhone, Mac, iPad, Apple TV cihazlarından çalma işlemi gerçekleştirilebilecek. Böylelikle cihazınız kaynak olarak gösterilmiş olacak.

Beats 1: Apple’ın resmi radyosu olarak bilinen Beats 1 tabii ki en önemli kaynaklardan biri olacak. Buradan kullanıcılar müzik çalabilecekler.

Apple Music: Söz konusu müzik ve müzik servisleri olunca, olmazsa olmaz olan Apple Music servisini de unutmamak gerekiyor. Apple’ın resmi müzik servisi de HomePod için en iyi kaynaklardan biri olacak. Kullanıcılar servisi kullanarak istedikleri müziği HomePod ile çalabiliyor olacak.

iCloud Müzik Kütüphanesi: Tabii ki burada kullanıcıların müzikleri de desteklenecek. Kullanıcılar çalma listelerini kolaylıkla HomePod cihazlarına gönderip çalabilecekler. Sadece Siri komutları da bunun için yeterli olacak.

iTunes Music: Bir başka kaynak ise iTunes olacak. Kullanıcıların sadece müzik değil, sesli kitap gibi ögeleri de iTunes üzerinden almaları ve HomePod üzerinden çalıştırmaları mümkün olacak.

İLGİLİ HABER:  iPhone 11 Smart Battery Case Kamera Kontrol Sistemi

İlginizi Çekebilir: Apple 2018 Yılı Mali Verileri Açıkladı

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?