HomePod İçin Beklenen Reklam Filmleri Yayınlandı

0
57

Apple, geçtiğimiz günlerde merakla beklenen HomePod cihazının çıkış tarihi konusunda bilgiler verdi. Resmi olarak akıllı hoparlör modelinin ne zaman çıkacağının açıklanmasının sonrasında, Apple’ın odağı da bu cihazlara çevrilmeye başladı. Daha önce markanın HomePod modeli için özel hazırlanılmış olan çevre raporunun yayınlandığından söz etmiştik.

Cihazın ne kadar çevreci bir seri olacağı ve ne kadar enerji tüketimi gerçekleştireceği konusunda bilgiler veren rapordan sonra, HomePod cihazının reklamları da yayınlandı. Markanın seriyi satarken nasıl özellikleri öne çıkarmak istediğini net bir şekilde gösteren ilk reklam filmi ile satış hazırlıkları da tamamlanmış oldu.

HomePod Geliyor

Markanın reklam politikasında her zaman uyguladığı sistemi uyguladığı görülüyor. HomePod için yapılan reklam paylaşımları yine 4 parça halinde geldi. 15 saniyelik videolar halinde paylaşılan yeni reklam filmleri, Holy Water, Ain’t ve All Night şarkılarıyla beraber yayınlandı. Serinin ilk tanıtımları olduğu için görselliği ön plana çıkarılmış olan reklamlar olarak karşımıza çıkan tanıtımlar böylelikle son adımlar olmuş oldu.

HomePod

HomePod Ülkemizde Satışa Çıkacak Mı?

Reklamları ile öne çıkan serinin çıkış tarihi ise Şubat 9 olarak açıklandı. Fakat Türkiye için bu haber geçerli değil. İlk üretimlerinde oldukça sınırlı sayıda üretilen akıllı ev asistanının, sadece 3 ülkede satışı başlayacak. İlk olarak ABD, hemen sonrasında Avusturalya ve İngiltere’de satışa çıkacağı açıklanan cihazların, satış fiyatları da 349 dolar olacak.

1 milyon ilk parti sadece belirttiğimiz bu üç ülkede satışa çıkarılacak. Ancak bir sonraki parti olarak gösterilen 12 milyon ikinci teslimat sonrasında serinin satışa çıkarıldığı ülkelerin sayısı artmış olacak. Şimdilik sınırlı üretim ve sınırlı satış söz konusu. Ülkemiz için yeni modelin ne zaman satışa çıkacağı konusu ise tam bir bilmece. iPhone X modelinde olduğu gibi bir süre daha gecikme gündeme gelebilir. HomePod ülkemiz fiyatları da henüz açıklanmış değil.

İLGİLİ HABER:  Apple HomePod İçin Yeni Detaylar Ortaya Çıktı

HomePod Reklamları

https://youtu.be/45zPQ3fNIUs

https://youtu.be/bt2A5FuaVLY

https://youtu.be/5htW8mi7rnE

https://youtu.be/t9WTrzEkCSk

Önceki Haber: HomePod Çevre Raporu Şaşırttı

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?