HomePod Çevre Raporu Şaşırttı

0
66

Apple’ın uzun bir bekleme süresinden sonra 9 Şubat itibariyle satışa çıkaracağı yeni akıllı hoparlör modeli HomePod için hemen hemen her detay ortaya çıktı. Zaten daha önce yapılan tanıtımda cihazın tüm özellikleri ortaya çıkmıştı. Fakat artık HomePod satışa çıkmak üzere. Bu nedenle satış ve kullanım sistemleri konusunda da bilgiler ortaya çıkmaya başladı.

Tüm bu bilgiler içerisinde ise en çok dikkat çekeni, yayınlanan çevre raporu oldu. Aslında raporla beraber ürünün içerisinde yer alan bir özellik hakkında da bilgiler ortaya çıkmış oldu. Düşük güç modu olarak bilinen bu modla beraber markanın yeni cihazda ne düzeyde güç tasarrufu sunacağı da ortaya çıkmış oldu.

Çevreci HomePod Geliyor

Yayınlanan raporlara göre HomePod akıllı hoparlör cihazı her yönden çevreci üretimin bir sonucu. İlk olarak cihazda kullanılan materyallerde tamamen çevreci seçimlerin yapıldığı konusunda bilgiler verildi. Doğaya hiçbir zarar olmayan malzemelerin kullanıldığı üretim süreci sayesinde, HomePod cihazlarının hem daha sağlam hale getirildiği hem de çevreci bir cihaz olarak kaşımıza çıktığı görülüyor.

HomePod

Bunun dışında bir diğer dikkat çeken kısım ise cihazın enerji tüketimi konusunda elde edilen değerler. Cihazı standart mod ile kullandığını zaman, sesli yayınlarda harcanan güç miktarının A19 LED ampul modellerinden daha az olduğu açıklandı. Buna karşın yarım güçte ise (sesi yarı açık konuma getirirseniz ) maksimum olarak 9.25W değerinde güç tüketimi yapılıyor. Bu değerler Apple’ın yeni cihazının neredeyse elektriği kokladığını gösteriyor. Haliyle dayanma süreleri de bir hayli yüksek olacaktır.

Gelelim düşük güç moduna. Eğer cihazdan bir işlem istemezseniz ve cihaz açık konumda 8 dakika boyunca beklerse, bu kez enerji tüketimi sadece 1.76W seviyesine düşüyor. Neredeyse bir ampul kadar enerji tükettiğini gördüğümüz cihazın, bu yönüyle oldukça başarılı olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. Performansı nasıl olacak bilinmez ama bu değerlere baktığımız zaman, çevrecilik konusunda yeşil üretim olarak bilinen sisteme uygun üretilmiş ve aynı şekilde enerji tüketim değerleri belirlenmiş bir ürünle karşı karşıyayız.

İLGİLİ HABER:  HomePod için İlk Sorun Haberleri Gelmeye Başladı

İlginizi Çekebilir: Apple TV İçin Ünlü Yönetmen Damien Chazelle İle Anlaşıldı

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?