Hiç Satışa Sunulmayan iPhone 5s Prototipi Ortaya Çıktı

0
309
iPhone 5s

iPhone 5s, bir dönemin en popüler akıllı telefonlarından biri olmasının yanında Apple için de farklı bir yeri var. Hem kasa yapısının sevilmesi hem de döneminin en başarılı teknik özelliklerine sahip olan akıllı telefon, Apple’ın en çok satan modellerinden biri oldu.

Güncelleme desteğinin de kesilmesiyle beraber şu sıralar çok gündemde olmayan akıllı telefonu tekrar gündeme taşıyan ise özel bir versiyonunun ortaya çıkmış olması.

İlginizi Çekebilir: Samsung Galaxy S21 Değişim Kampanyası Başladı – Tüm Detaylar!

Lacivert-Siyah iPhone 5s Modeli!

Birkaç kez paylaşımlarına yer verdiğimiz ve Mac Mini prototip modelleri gibi paylaşımlar yapan DongleBookPro, bu kez özel versiyon iPhone 5s akıllı telefonlarının prototip modelinin görsellerini paylaştı.

iPhone 5s

Paylaşılan prototip cihazın görsellerinde, lacivert ve siyah renklerinin kullanıldığını görüyoruz. Oysa satışa çıkan modelde sadece altın, gümüş ve uzay grisi renk seçeneklerini görmüştük.

iPhone 5s

Çift renkli tasarımın kullanıldığı dönemde, çok popüler olacağı düşünülen renk seçeneği dışında telefonun kasa tasarımında ise bir değişiklik olmadığı görülüyor. Fakat bu telefonun bir önemi var çünkü Apple’ın bu modeli, seri üretim modelinin gelmesinden 1 yıl önce tasarladığı söyleniyor.

iPhone 5s

1 yıla yakın süre boyunca bu seri üzerinde geliştirmeler yapılmış ve sonunda telefon Eylül 2013 tarihinde duyurulmuş. Tabii ki bu iddiaların ne kadar doğru olduğu tartışılacak olan bir konu.

iPhone 5s

5s modeli için tarihi bir önemi olan prototip modelinin fotoğraflarını da ekleyeceğiz. Başta söylediğim gibi ben renk dışında bu özel versiyon olduğu söylenen versiyonda bir fark göremedim. Belki siz bir farkı yakalarsınız. 🙂 Benzer prototip Apple ürünlerinin ise çok fazla ilgi çektiğini de belirteyim. Bunlar koleksiyon değeri de olan ürünler olduğu için farklı bir ilgi var.

İLGİLİ HABER:  399 $ Değerindeki Apple Watch Sport'un, 12.000 $ Değerindeki Apple Watch Edition'a Dönüşümü

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?