Hiç Duymadığınız 25 Harika Web Sitesi

2
215
MuscleWiKi

Bu yazımızda, kullanıcılarına sunduğu hizmetler sayesinde günlük yaşamı renklendirebilecek ve birçoğumuzun belki de ilk kez duyacağı 25 harika web sitesine yer verdik.

Radio Garden

Radio Garden

Farenizi etkileşimli bir haritanın içinde sürükleyerek, tüm dünyadaki radyo yayınlarını dinleyebilmenizi sağlayan dikkate değer bir web sitesi.

MuscleWiKi

MuscleWiKi

MuscleWiKi, kullanıcıların belirli kas gruplarına tıklayarak onları güçlendirmek için egzersiz talimatları alabilecekleri etkileşimli bir vücut haritası sunuyor.

Sideways Dictionary

Sideways Dictionary

Soyut terimlere doğrudan anlamlar vermek yerine, benzetmeler sağlayarak karmaşık teknoloji konseptlerini daha iyi bir şekilde anlamanıza yardımcı olan anlamlar sunuyor.

Webkay – Browser Information Detector

Webkay – Browser Information Detector

Bu web sitesi gerçekten sinir bozucu. Çünkü ziyaret ettiğinizde bulunduğunuz konum, kullandığınız işletim sistemi, tarayıcı sürümü, tarayıcı eklentileri, donanım, pil seviyesi, IP adresi, indirme hızı, oturum açtığınız sosyal medya hesapları gibi sizin ve bilgisayarınız hakkında bildiği her şeyi size gösteriyor.

Coding Game

Coding Game

Codepen’e benzer bir düzene sahip etkileyici interaktif bir site olan codinggame.com, kendi tarayıcı tabanlı video oyununuzu yazmanıza izin veriyor. Birkaç programlama dili arasından seçim yapabilir ve diğer kullanıcılar ile işbirliği yapmak ve soru sormak için sosyal ağlar aracılığıyla bağlanabilirsiniz.

Music Map

Music Map

Music Map (Müzik Haritası), istediğiniz bir müzik sanatçısının adını yazdığınızda benzer sanatçılardan oluşan bir bulut ve radyoda dinleyemeyeceğiniz yeni gruplar keşfetmek için de mükemmel bir ortam sunuyor.

My Fridge Food

My Fridge Food

Myfridgefood.com, buzdolabınızdaki yiyecekleri kontrol etmenizi sağlar ve bu malzemelerle hazırlayabileceğiniz tarifler verir. Aşçılığa merakı olanlar ve yemek yapmayı sevenler için inanılmaz derecede yararlı bir web sitesi.

My Car Makes Noise

My Car Makes Noise

Aracınızı pahalı servislere götürmek üzereyseniz, bu siteyi mutlaka ziyaret edin. Site, arabanızdan gelen sese göre sorunun tam olarak ne olduğunu belirlemenize yardımcı oluyor. Sizin arabanızdan gelen ses sitedeki sesler arasında bulunmuyorsa, sesi cep telefonunuzla kaydedip siteye yükleyebiliyor ve analiz ettirebiliyorsunuz.

Hacksplaining

Hacksplaining

Hacklemenin temel mantığını açıklayan yararlı öğreticiler sağlayan basit bir site. Web sitesi geliştiricilerinin SQL, tıklama payı, oturum sabitleme ve çapraz komut dizaynı ile tanışmaları için oldukça kullanışlı.

Festival Mapper

Festival Mapper

Bir yer yazın ve o bölgedeki yaklaşmakta olan müzik festivallerinin bir listesini alın. Festivali tıkladığınızda bilet bilgileri, videolar ve resmi web sitesi bilgilerini görebiliyorsunuz.

Blok Dust

Blok Dust

Bu web tabanlı müzik mikserini kullanarak sentezler oluşturabilir, sample’ları düzenleyebilir ve kendi kendine çalan ses ortamları oluşturabilirsiniz. Ortam müziği oluşturmak isteyen insanlar için harika bir araç.

Map In Seconds

Map In Seconds

Görüntüleme meraklıları için oyunun kurallarını yeniden yazan bir web sitesi. Map In Seconds, e-tablo verilerini alır ve etkileşimli bir haritaya dönüştürür. Bunu yapmak için birçok eklenti bulunurken (genelde ücretli), Map In Seconds bunu yapmanın en kolay yoludur.

Better Explained

Better Explained

Lise öğrencileri için harika bir web sitesi. Better Explained, matematik kavramlarını layman terimlerine ayırarak, kullanıcıların hesap, cebir ve trigonometri gibi konularda temel bir anlayış geliştirmesine yardımcı olan sezgisel makaleler barındırıyor.

İLGİLİ HABER:  İthalatçı Garantili Ne Demek?

Still Tasty

Still Tasty

Buzdolabındaki yiyeceklerin tüketmek için hala güvenli olup olmadığı konusunda doğru tahminler veren basit ve kullanışlı bir raf ömrü kılavuzu.

Explore Everest

Explore Everest

Kullanıcıları Everest basecamp’ından zirveye götüren ve Everest’e gerçekten tırmananları takdir etmenizi sağlayacak sürükleyici ve müthiş bir tam ekran deneyimi.

How A Car Works

How A Car Works

Otomobiller karmaşık makinelerdir. Bu site motor, gövde, direksiyon, şanzıman, süspansiyon, yakıt sistemleri, elektrik sistemleri ve diğer bileşenlerin her birinin ayrı ayrı nasıl çalıştığını anlatıyor.

Avoid Humans

Avoid Humans

Avoid Humans, Foursquare ve Instagram konum verilerini kullanarak, size en yakın en az insan olan yerleri belirtiyor. Kafanızı dinlemek ve bir restorandan sıra beklemek istemiyorsanız, oldukça kullanışlı olabilir.

Reel Scary

Reel Scary

Kullanıcıların filmleri ne kadar korkutucu olduklarına ilişkin derecelendirmelerine izin veren bir korku filmi toplayıcı. Kan, rahatsız edicilik ve endişe gibi filtreleri kullanarak, en çok korku içeren filmleri sıralayabilirsiniz.

All About Circuits

All About Circuits

Elektrik devreleri hakkında bilmeniz gereken her şeyi kapsayan kapsamlı bir site. “Kendin yap” işlerine meraklı olanlar ve mesleğinde ilerleyen elektrikçiler için oldukça faydalı.

First Men On The Moon

First Men On The Moon

Sitede, görev kontrol merkezi ile astronotlar arasındaki yazışmaları ve ilk aya inişte elde edilen görüntüler bulunuyor. Zamanda ileri atlamak için alttaki kaydırıcıyı kullanabilirsiniz. Ay’a iniş görevi sırasında sergilenen iş birliğinin büyüklüğünü takdir edeceksiniz.

Stool Analyzer

Stool Analyzer

Tuvaletinizi yaptıktan sonra dışkınızın fotoğrafını çekiyorsunuz ve bu site size normal olup olmadığını söylüyor. Bununla birlikte, sindirip problemleri yaşadığınızı düşünüyorsanız, eğlenceli bir web sitesi olmayabilir.

Periodic Stats

Periodic Stats

Kullanışlı bir interaktif periyodik tablo. Bir öğenin üzerine getirdiğinizde, bunun ne olduğunu açıklayan bir sayfaya yönlendiriliyorsunuz. Özellikle biyoloji okuyan öğrenciler için yararlı bir site.

Rubik Solve

Rubik Solve

Bu, Will Smith’in The Happiness Pursuit filmindeki Rubik Küp’ü çözmek için kullandığı web sitesi olabilir. Burada birkaç dakika harcayarak, arkadaşlarınıza Rubik Küp becerilerinizi gösterme şansı elde edebilirsiniz.

Project Vote Smart

Project Vote Smart

Kullanıcıların ABD’deki yerel politikacılar hakkında arama yapmalarını, oy kayıtlarını, konumlarını ve sayısız konuda bilgi almalarını sağlayan bir web sitesi. Politikacılar hakkında haberlerde ya da kişisel web sitelerinde yer verilenler dışındaki derin bilgilere ulaşmak için etkili bir yol.

Ve Tabii ki Apple Uzmanı

Apple Uzmani

Apple Uzmanı, teknoloji devi Apple’ın tüm donanım ya da yazılım ürünleri hakkında temel bilgilerden ayrıntılı incelemelere, Apple ürünleriyle rakip firmaların ürünleri arasındaki karşılaştırmalara ve diğer teknoloji konularıyla ilgili yararlı bilgilere erişebileceğiniz kullanıcı dostu bir web sitesidir.

İlginizi Çekebilir: Yavaş Çalışan iPhone’u Hızlandırmanın 7 Etkili Yolu

[td_smart_list_end]

2 YORUMLAR

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?