Apple, Eylül ayı yaklaştıkça yeni işletim sistemlerinin beta güncellemelerine hız kazandırmaya başladı. Öyle bir aşamaya geçildi ki artık geliştiriciler için yayınlanan beta sürümleri bir yana herkese açık beta sürümleri yayınlanmaya başladı. İlk olarak iOS 14 public beta yani herkese açık betası yayınlandı.

iPadOS 14 beta bunla beraber geldi. Hemen sonrasında ise macOS Big Sur işletim sisteminin herkese açık sürümü yayınlandı. Ardı ardına herkese açık betalar gelirken sadece watchOS 7 Public Beta sürümü kalmıştı.

Bugün Apple bir iyi haber daha verdi ve watchOS 7 Public Beta sürümünün yayına açıldığını duyurdu. Herkese açık yeni Apple Watch işletim sistemi artık yüklenebilir duruma geldi.

watchOS 7 Public Beta için Geliştirme Devam Edecek

Herkese açık olarak yayınlanan watchOS 7 beta sürümünün yüklenmesi için bazı şartlar olduğunu da ekleyelim. Bu şartlardan ilgi iOS 14 beta sürümünü çalıştıran bir cihaza sahip olmak. Eski iOS sürümünde beta güncellemesini yapamıyorsunuz.

Bakın: watchOS 7 Özellikleri Açıklandı – Çok Şaşıracaksınız

Ayrıca betanın Apple Watch 3, Apple Watch 4, Apple Watch 5 akıllı saatleri için yüklenebilir olarak yayınlandığı da açıklandı.

Apple’ın beta programına kayıt olan ve bu şartları sağlayan her kullanıcının yükleyebileceği watchOS 7 Public Beta, şu ana kadar paylaşılmış olan yeni işletim sistemi özelliklerinin tamamını kullanıma aldı. Beta sürümler geliştikçe belki yeni özellikler de ortaya çıkar ama şu an yenilikler belli ve bu yenilikler üzerine kullanım gerçekleştirilebilecek.

watchOS 7 Public Beta

Beta programına kayıt olan herkesin yükleyebileceği yeni watchOS 7 beta sürümü hakkında uyarılarımızı da verelim. Bu sürüme geçtiğiniz zaman eski sürümlere dönemiyorsunuz. Bunu bilerek beta sürümüne geçiş yapın.

İkinci olarak ise şunu bilmeniz lazım ki hatalar var. Her beta sürümünde hatalar vardır. Betaların amacı zaten bu. Hataları görmek düzeltmek. Akıllı telefon için kullanacağını iOS 14 beta sürümü bir derece ama akıllı saat işletim sistemi için betaya geçmenizi çok tavsiye etmiyorum.

İLGİLİ HABER:  Apple’ın Yeni Yazılımlarında Veri Gizliliği Ne Durumda?

Saatte oluşacak sistemsel bir arıza çok daha zor çözüme kavuşuyor. Yani akıllı saatinizin işletim sisteminde hatalar meydana gelebilir ve bunu düzeltmek için çok uğraşırsınız. Merak etmeyin az kaldı. Eylül ayındaki final sürümü bekleyin derim.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?