Hatalı iPhone 11 Pro Rekor Fiyata Satıldı

0
7106
iPhone 11 Pro

iPhone 11 Pro serisinin ne kadar popüler olduğunu anlatmaya gerek yok. iPhone 12 serisi geldi ve iPhone 13 için hazırlıklar başladı ama hala 11 Pro satmaya devam ediyor. Geçtiğimiz gün bu seri için ilginç bir gelişme daha yaşandı.

Bu kez söz konusu akıllı telefonun üretim hatası modelinin satışa çıktığı duyuruldu. 100 milyonda bir olabileceği söylenen hatada, telefonun arka kısmında yer alan logonun biraz kayık olduğu gözüküyor.

İlginizi Çekebilir: iOS 14 Kullanım Oranı Maksimum Seviyeye Dayandı

Hatalı iPhone 11 Pro için Fiyat Nasıl?

Internal Archive tarafından paylaşılan bilgilere göre söz konusu iPhone modelinin çok nadir görülebilecek bir logo hatasına sahip olması, telefonun rekor fiyata satılmasını sağladı.

100 milyonda 1 yaşanabileceği söylenen olayda, arkadaki logonun sadece birkaç milim yana kaydığı gözüküyor. Bunu hatalı basım paralar gibi düşünün.

Mutlaka haberlerde görmüşsünüzdür. Hatalı basım paraları rekor fiyatlara satıyorlar ya da satmaya çalışıyorlar. Bir koleksiyon değeri olduğu düşünülüyor.

İşte bu hatalı iPhone 11 Pro modelinin de bir koleksiyon değeri olduğu düşünülmüş olacak ki telefon 2700 dolar gibi çok ciddi bir ücrete satıldı.

iPhone 11 Pro

Normal fiyatının 3 katı daha fazlasına satılan akıllı telefonun kime satıldığı konusunda da bilgi yok. Doğrusunu soracak olursanız telefonun bu simetri hatasını kanıtlayacak olan bir açıklama da yok.

Resmi olarak satışın Apple tarafından yapılmadığını belirtmek isteriz. Daha önce birçok kez prototip görsellerini de paylaşmış olan Internal Archive tarafından satışın yapıldığı duyurulmuş durumda.

Kanıt var mı derseniz bunun için bir kanıt sunulmuş değil. Sadece hatalı iPhone 11 Pro modeline ait olduğu söylenen bir görsel yayınlanmış.

iPhone 11 Pro

Ayrıca bu görselin de gerçek olup olmadığını da bilmediğimizi belirtelim. Son olarak söz konusu iPhone için yapılan bir açıklamaya daha yer vermek istiyorum. Yine Internal Archive iddiasına göre hatalı olan bu iPhone için sadece kozmetik hatası dikkat çekiyor.

İLGİLİ HABER:  iPhone 7 Plus ve Note 8 Hız Testi

Yani kullanımda, sistemde ya da malzemenin kalitesi konusunda başka bir hatanın olmadığı belirtilmekte. Zaten böyle olmasaydı, 2700 dolar gibi bir fiyat iddiası olmazdı.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?