Hataları Düzelten watchOS 5.0.1 Güncellemesi Yayınlandı

watchOS 5 hatalarını gideren watchOS 5.0.1 güncellemesi yayınlandı. watchOS 5.0.1 güncellemesi sonrasında gelen düzenlemeler neler? Güncellemeyi nasıl yaparız?

0
117
watchOS 5.0.1

Yaklaşık olarak bir 10 gün kadar önce Apple, yeni akıllı saat yazılımını yayınlamıştı. Firma iOS 12 final sürümünden sonra yayınladığı watchOS 5 final sürümüyle beraber birçok yeniliği de kullanıcılara sunmuş oldu. Özellikle Apple Watch 4 akıllı saat modellerini tercih eden kullanıcılar için önemli artılar sunacak olan watchOS 5, yayınlanır yayınlanmaz bazı hatalarıyla gündeme gelmeye başladı. Kararlılık sorunu oluşturan bu hataları fark eden Apple ise hemen mini bir güncelleme yayınladı. watchOS 5.0.1 sürümüyle beraber tüm hataların giderildiğini belirtelim. Hemen watchOS 5.0.1 ile düzeltilen sorunlara daha yakından bakalım.

watchOS 5.0.1 Neleri Değiştirdi?

Genel iyileştirme güncellemesi olarak yayınlanan watchOS 5.0.1, kararlılık sorunlarını çözüyor. İlk olarak egzersiz kısmında yer alan sorun çözülüyor. Bu sorunda, egzersiz dakikalarının anlamsız bir şekilde arttığına şahit oluyordunuz. Gerçek sonuçları elde etmede sıkıntılara neden olan hata, aynı zamanda etkinliklerin izlenmesini engelleyen bir soruna da neden oluyordu. İlk düzeltme bu hatada karşımıza çıkıyor.

watchOS 5.0.1

İkinci hata düzenlemesi ise Apple Watch akıllı saatlerin şarj edilmesi sırasında yaşanan sorunları gideriyor. Az sayıda kullanıcının etkilendiği ancak saatlerin şarj olmasını engelleyen, şarj sorunu da giderilmiş. Son olarak aktivite halkalarının kapatılmasını engelleyen hataların ortadan kaldırıldığını ekleyelim.

Tüm bu iyileştirmelerin yer aldığı watchOS 5.0.1 güncellemesini yüklemek için yapmanız gereken işlemlerde oldukça basit. Sadece iPhone akıllı telefonunuzla saatinizin bağlantısını yapıp, ardından Apple Watch uygulamasını açın. My Watch sekmesinden genel bölümüne, buradan da “yazılım güncelleme” bölümüne girmeniz ve güncellemeleri yapmanız yeterli.

İLGİLİ HABER:  Apple neler üretiyor?

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?