Harman Intenational Satışı Sonunda Tamamlandı

0
27
Harman Intenational satışı tamamlandı
Samsung Harman Intenational satın aldı

Akıllı telefon ve elektronik alanlarında sonra Samsung yeni alanlara açılmak için belli yatırımlar yapacağını açıklamıştı. Samsung tarafından yapılan açıklama ile beraber teknoloji devinin bu konuda ilk atacağı adımın otomotiv elektroniği şirketi olan Harman Intenational satın almak olacağı belirtilmişti. Beklenen satın alma ise sonunda gerçekleştirildi.

Harman Intenational Artık Samsung’un

Kısa süre önce konu hakkında Samsung resmi bir açıklama yayınlandı. Yayınlanan açıklamada firmanın geçen sene duyurduğu satın alma işleminin sona ulaştığı ve satın almanın tamamlandığı bildirildi. Harman Intenational firmasının satın almasının tamamlanmasının ardından firma için verilen fiyatlar ve tekliflerde netlik kazanmış oldu.

Satın alma işleminden sonra gelen açıklamada Harman Intenational firmasının tam 8 milyar dolara satın alındığı ortaya çıktı. Oldukça yüksek bir rakam olan 8 milyar dolar gibi bir yatırım yapması ile beraber Samsung’un bu alanda nasıl adımlar atacağı da merak edilmeye başlandı. Apple’ın Apple CarPlay sistemine rakip olarak markanın yeni sistemler geliştirmesi temeline dayanılarak firmayı satın aldığı belirtiliyor.

Harman Intenational
Samsung Harman Intenational satın aldı

Bunun dışında firmanın satın alınması ile ilgili olarak başka iddialarda gündemde. Konu hakkında gündeme gelen bir başka iddia ise sadece araç içi teknolojilerinin geliştirilmesi değil bunun dışında Samsung’un otomobil alanına da imza atması. Açıklamalara bakacak olursak Güney Koreli teknoloji devinin akıllı araç üretimine geçiş yapabileceği belirtiliyor. Satın alma işlemi için Harman tarafından yapılan açıklamada ise firmanın hem tedarikçi olmaya devam edeceği hem de yönetim kadrosunda hiçbir değişiklik olmayacağı da açıklamalarda yer aldı. Aynı yönetim firmada devam edecek.

Diş beyazlatma

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?