iOS 12.1.4

iOS, her iPhone veya iPad’de çalışan işletim sistemidir. Ancak birçok kullanıcı iPhone veya iPad’lerinin modelini bilebilirken, çok daha az insan iOS’un hangi sürümünü çalıştırdıklarını biliyor. Kullandığınız iPhone veya iPad’de Ios’un hangi sürümünün yüklü olduğunu çalıştığını bilmek, bazı özellikler ve uygulamalarla uyumluluğu bilmek için önemli olabilir. Bu nedenle, herhangi bir iPhone, iPad veya iPod touch’ta hangi iOS sürümünün çalıştığını nasıl bulabileceğinizi bu yazımızda anlatacağız.

Bir iPhone veya iPad’de hangi iOS sürümünün yüklü olduğunu nasıl kontrol edebilirsiniz?

1. Iphone veya iPad’de ‘Ayarlar’ uygulamasını açın.
2. “Genel” e gidin.”
3. “Hakkında” kısmını seçin.

4. İlgili ekranda, hangi iOS sürümünün yüklü olduğunu ve iPhone veya iPad’de çalıştığını görmek için “sürüm ” e bakın.

5. Bu şekilde iOS sürüm numarasının yanı sıra iOS sürüm yazılımı yapı numarasını da görebilirsiniz.

IOS sürümünü bulmak için bu yaklaşım, cihazın bir iPhone, iPad veya iPod touch olmasına bakılmaksızın ve o cihazda iOS sürümünün ne çalıştığına bakılmaksızın aynıdır.

Bir iPhone veya iPad’de yüklediğiniz iOS sürümünü bilmek, birçok sıradan kullanıcı açısından gereksiz olabilir. Ancak genel amaçlarla sorun giderme, uygulama uyumluluğunu keşfetme, belirli bir iPhone veya iPad’in şu anda hangi özelliklere sahip olduğunu bilmek yararlı olabilir. İPSW dosyalarını kullanmadan önce (ve benzer şekilde, bir iOS sürümü ve beraberindeki İPSW’nin imzalanıp imzalanmadığını belirleme) hangi İOS sürümünü kullandığınızı bilmeniz de gereklidir.

Şu anda mevcut olandan daha eski bir iOS sürümünü çalıştırdığınızı öğrenirseniz, Ayarlar > Genel > yazılım güncellemesi ve mevcut olan herhangi bir güncelleştirmeyi yükleyerek iPhone veya iPad’inizin en son sürümüne her zaman güncelleyebilirsiniz. Bunu yapmadan önce bir iPhone veya iPad’i yedeklediğinizden emin olun.

Ayrıca bir Mac veya Windows PC farketmeksizin, iTunes çalıştıran bir bilgisayara aygıtı bağlayarak bir iPhone veya iPad üzerinde kullandığınız iOS sürümünün ne olduğunu kontrol edebilirsiniz. Cihaz, iTunes tarafından tanındıktan sonra bu cihaz için genel özet bölümünde iOS sürümü yazacaktır.

1 YORUM

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?