Haftanın iOS Fotoğraf Düzenleme Uygulaması Enlight Photofox

0
415
Enlight Photofox

Fotoğraf düzenleme uygulamaları sosyal medya nedeniyle bir hayli popüler. Özellikler Instagram’ın durdurulamaz yükselişi, paylaşımlar için fotoğraf düzenleme işlemini bir hayli ilgi çekici hale getiriyor. Kullanıcılar ise bu alanda başarılı uygulamaları tercih ederek, çok daha iyi yapılan iyileştirmelerle beraber daha fazla dikkat çekecek paylaşımlar oluşturmaya çalışıyor.

Haliyle bu alanda kullanıcıların özellikle akıllı telefonlarında kullanabilecekleri fotoğraf düzenleme uygulamalarına bir hayli ilgi göstermekte. iOS için bu alanda en çok konuşulan uygulamalardan birisi de Enlight uygulaması. Geçtiğimiz sene kendi kategorisinde ödül alarak en iyi uygulama seçilen Enlight, her ne kadar oldukça kapsamlı bir uygulama olsa da ücretli olması epey bir hayal kırıklığı yaratmıştı. Bu sene ise beklenen oldu ve Enlight Photofox adı ile ikinci uygulama yayınlandı. Üstelik bu kez uygulama ücretsiz yayınlandı. Peki, Enlight Photofox nasıl özelliklere sahip?

Enlight Photofox Özellikleri

Kapsamlı düzenleme uygulaması Enlight, serisinin ücretsiz versiyonu olarak gösterilen Enlight Photofox çok detaylı bir fotoğraf düzenleme uygulaması. Uygulamayla beraber;

  • Harmanlama ve katma özelliği
  • Yazı tiplerinin değiştirilmesi
  • Renk tonlarının ayarlanması
  • Özel efektlerin eklenmesi
  • Fırça modları
  • Özel bir fotoğraf editörü
  • Renk modları
  • Özel düzenleme modları

Gibi birçok ayrıcalıklı özelliğe kavuşuyorsunuz. Bunun dışında uygulamanın bazı özel modları da bulunuyor.

Enlight Photofox

Kullanılacak Özel Modlar

Üstün Fotoğraf Birleştirme: Bu özellik sayesinde Enlight Photofox fotoğraf düzenleme uygulamasıyla beraber görüntüleri üst üste yerleştirme işlemini gerçekleştirebiliyorsunuz. Bu sayede resimlere özel modlar oluşturabileceğiniz gibi çift pozlama işlemini de yapmanız mümkün.

Sofistike Katmanlar: Bu özellikle beraber fotoğrafları birleştirebiliyorsunuz. Birleştirdiğiniz katmanlarla beraber yeni bir düzen oluşturabileceğiniz gibi katman içerisinde yer alan fotoğrafları tek tek düzenleye de biliyorsunuz. Bu tamamen size kalmış bir kullanım.

Enlight Photofox

Kes Yapıştır Sistemi: Uygulama size ayrıca gelişmiş bir kes yapıştır özelliği sunuyor. Fotoğrafları isterseniz tamamen parçalara bölebileceğiniz gibi standart kes yapıştır özelliklerini kullanarak da düzenlemeler yapmanız mümkün bunun için ekstra bir sistem kullanmaya gerek kalmıyor.

İLGİLİ HABER:  Tanıtımdan Hemen Önce 2018 iPad Pro Görselleri ve Fiyatı Sızdı

Enlight Photofox uygulaması bu ve buna benzeri daha birçok düzenleme özelliği sunmakta. Fotoğraflarınızdan adeta sanat eseri oluşturmanızı sağlayan Enlight Photofox uygulamasının ücretsiz olarak yayınlandığını da belirtelim. Fakat ücretsiz sürümden pek fazla performans alamıyorsunuz. Öyle ki uygulama ücretsiz sürümde sadece belli özelliklerin kullanılmasına izin veriyor. Bunun dışında kalan kısımda belli bir ücret ödeyerek yükseltme yapmanız gerek.

Enlight Photofox

Yükseltme yapmak için 14 TL gibi bir ücret isteniyor. Ayrıca şunu da hatırlatalım yükseltme yapmazsanız tek resimde iki özelliği bir arada kullanamıyorsunuz. Yani ücretsiz versiyon deneme işleminden öteye geçemiyor. Bunun için yükseltme almak en mantıklı işlem olarak gösterilebilir. Tabi detaylı bir kullanım istiyorsanız.

Enlight Photofox İndirme Linki

İlginizi Çekebilir: AirPods için Yeni Patent Başvurusu

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?