Haftanın En İyi Ücretsiz İOS Oyunları

0
146

iOS 11 işletim sisteminin gelmesinden sonra 32 bit desteğinin kesin olarak sonlanması sonrasında, uygulamalarda sistemsel değişiklikler görmeye başladık. Bir yandan sadece 64 bit uygulama desteği sayesinde değişen yenilenen uygulama sistemi, bir yandan da yenilenen App Store derken hem uygulama hem de oyun konusuna daha fazla önem verilmeye başlandığı görüldü.

Bundan sonraki süreçte de zaten App Store üzerinden çok daha başarılı uygulamalar ve oyunlar göreceğiz. ARKit desteği ve yeni teknolojileri de unutmamak gerekiyor. Bundan sonraki dönemlerde gelecek uygulamalar ve oyunlar için bir hayli umutluyuz.

Beklentilerimiz yüksek ve yavaş yavaş yeni uygulama ve oyunlarda da tüm bu sistem değişikliğini görmeye başladık. Özellikle oyunlar içerisinde bu durumu daha fazla görmeye başladık. Hemen bu şekilde beğeni toplayan oyunlar için oluşturduğumuz listemize bakalım.

Final Fantasy XV A New Empire

Daha önce detaylı incelemesine yer verdiğimiz Final Fantasy XV A New Empire oyunu haftanın iOS oyunları içerisinde ilk sırada yer verdiğimiz seri. Henüz 1-2 hafta önce yayınlanan oyun, Final Fantasy serisini mobil dünyaya taşıyor. Strateji tabanlı bir oyun olan Final Fantasy XV A New Empire içerisinde kendi imparatorluğunuzu kuruyorsunuz.

Kendi imparatorluğunuzu kurarak gelişmeye çalışıyor ve ordunuzla düşmanlarınıza üstün gelmeye uğraşıyorsunuz. Daha öncede ele aldığımız oyunda standart Final Fantasy serilerinden biraz ayrı bir dünya sunulduğunu da ekleyelim.

Detaylı İnceleme İçin;

Bakınız: Final Fantasy XV A New Empire iOS Oyunu

İOS Sürüm: iOS 8.0 ve üstü

Oyun Boyutu: 156 MB

Dil Desteği: Türkçe Dil desteği var.

Final Fantasy XV A New Empire İndirme Linki

Merge Dragons!

Haftanın ücretsiz iOS oyunları içerisinde listemize aldığımız bir diğer oyun ise Merge Dragons. Mistik bir dünyanın ele alındığı oyunda, amacınız ejderha yetiştirmek. Ejderha yumurtalarını kampınızda geliştirip yeni ejderhalar yakalamak adına büyütüyorsunuz.

Giderek gelişen ejderhalarla beraber daha ileri gitmek için bulmacaları çözmeniz, ödüller toplamanız gerekiyor.

iOS Sürümü: iOS 8.0 ve üzeri

Oyun Boyutu: 108 MB

Dil Desteği: Türkçe dil desteği yok.

Merge Dragons İndirme Linki

Criminal Case: Save the World!

Haftanın oyunları listesine Criminal Case oyunuyla devam ediyoruz. Adından da anlaşılacağı gibi Criminal Case: Save the World, cinayetleri aydınlatmak için dedektiflik yaptığınız bir oyun. Oyunda cinayet vakalarını çözmek için dünyayı dolaşıyorsunuz. Cinayet sahnesinde yer alan ipuçlarını toplamalı ve bu ipuçlarıyla beraber katili tespit etmeye çalışmalısınız.

Kanıtların analiz edilmesine ve kanıt toplama üzerine kurulu oyun yapısı durgun ve bir o kadar da gerilimli ilerliyor. Dedektiflik oyunu arayanlar için en iyi alternatiflerden biri olan Criminal Case: Save the World, oyununda giderek yeni leveller kazandığınızı ve yeteneklerinizin geliştiğini de belirelim.

iOS Sürüm: iOS 8.0 ve üzeri

Oyun Boyutu: 131 MB

Dil Desteği: Oyunda kanıtları toplamak adına dil desteği oldukça önemli. Dil desteği konusunda da Türkçe dil desteğinin bulunduğunu belirtelim.

Criminal Case: Save the World İndirme Linki

Futurama: Worlds of Tomorrow

Uzay temalı oyunlardan biri olan Futurama: Worlds of Tomorrow oyununda, uzayda kendinize yeni gezegenler keşfediyorsunuz. Keşfettiğiniz yeni gezegenlerle beraber dünyaya saldırmak isteyen yaratıkları engelliyorsunuz.

İLGİLİ HABER:  Instagram'ın yeni hikayeler özelliği

Kötü kalpli uzaylılara engel olmanız gereken Futurama: Worlds of Tomorrow her levelde işiniz biraz daha zorlaşıyor ve her seferinde de daha iyi mücadele için çeşitli seviye atlamaları kazanıyorsunuz. Genel olarak çizgi film havasında geçen oyunlardan biri olması sebebiyle Futurama: Worlds of Tomorrow serisinin bir hayli eğlenceli ve bir hayli ilgi çekici olduğunu da belirtelim.

iOS Sürümü: iOS 8.0 ve üzeri

Oyun Boyutu: 123 MB

Dil Desteği: Türkçe dil desteği var

Futurama: Worlds of Tomorrow İndirme Linki

Cooking Craze – A Fast & Fun Restaurant Game

Flash oyun döneminin en ünlü oyun temalarından biri olan, restoran yönetme oyunlarının mobil versiyonu olarak gösterebileceğimiz oyunda çok eğlenceli bir oynanış sunulduğunu söylemek yanlış olmaz. Oyunda genel olarak yemek yapma üzerinde bir yapı mevcut. Önünüzde et, balık ve daha birçok ürün tezgahı bunun yanında ocaklarınız ve servis alanınız bulunuyor.

Bu servis alanı içerisinde gelen müşterilerinizin siparişlerini resimlerde görünen siparişlere göre hazırlıyorsunuz. Yaptığınız hazırlık sonrasında müşterilere siparişlerini teslim edip altın kazanıyorsunuz. Kazandığınız altınlar ise size seviye atlattırıyor. Her yeni seviyede yeni ögeler ve kazanımlar elde ediyorsunuz. Tabi ki her yeni seviye de işiniz biraz daha zorlaşıyor. Özellikle siparişler çok daha karmaşık hale gelebiliyor.

iOS Sürümü: iOS 7 ve üzeri

Oyun Boyutu: 152 MB

Dil Desteği: Türkçe dil desteği bulunmuyor.

Cooking Craze – A Fast & Fun Restaurant Game İndirme Linki

Flippy Hills

Basit grafik yapısı ve oldukça eğlenceli oynanış yapısıyla beraber kullanıcıların karşısına çıkan Flippy Hills, Atarilerden gelen Arcade türünün en iyi örneklerinden biri olan oyun, engellerle dolu bir yolda engellere takılmadan bitiş çizgisine ulaşmaya çalıştığınız bir oyun.

Oyunda kontrol ettiğiniz tavuğun sürekli olarak dönüyor olması işinizi bir hayli zorlaştıracak. Oldukça eğlenceli olan yapımda hem daha yüksek puanlar kazanmaya çalışıyorsunuz hem de oyunu sağlam bir şekilde bitirmeye çalışıyorsunuz. Bunun yanında oyunun onlarca harita ve karakter barındırdığını da ekleyelim.

iOS Sürüm: iOS 6 ve üzeri

Oyun Boyutu: 154 MB

Dil Desteği: Yok

Flippy Hills İndirme Linki

Monkey Ropes

Yine Atari ruhunu kullanıcılara sunan Monkey Ropes oyununda, amacınız birbirine bağlı olan maymunlarla beraber haritayı tamamlamak. Maymunları zıplatarak bitiş çizgisine kadar ulaştırmaya çalıştığınız oyunda, iki maymunu da engellere düşürdüğünüzde oyunu kaybediyorsunuz.

https://youtu.be/km7Sxzn8VGw

İlerleme sırasında elde ettiğiniz puanlarla beraber yüksek rekorlara çıkmaya çalışacağınız Monkey Ropes oyununda giderek hem engellerin arttığını görüyoruz hem de parkur daha da zorlaşıyor.

İOS Sürümü: iOS 9.0 ve üzeri

Oyun Boyutu: 115 MB

Dil Desteği: Yok

Monkey Ropes İndirme Linki

Knight Saves Queen

Satranç taşlarında yer alan atın hareketleriyle tahta üzerinde yer alan hedefleri denk getirmeye çalıştığınız bulmada oyunu listemizin son oyunu.

https://youtu.be/1N5MkZh8iUk

iOS Sürümü: iOS 9 ve üzeri

Oyun Boyutu: 114 MB

Dil Desteği: Türkçe Dil Desteği Yok

Knight Saves Queen İndirme Linki

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?