Haftanın En İyi iOS Uygulamaları (11 Şubat)

0
68

Günlük olarak yayınladığımız iOS uygulamaları yazılarımıza, haftanın En İyi iOS Uygulamaları serisi ile devam ediyoruz. Uygulamaların aldıkları yorumlar ve puanlamalarına göre belirlediğimiz haftanın uygulamaları serisine başlayalım. Uygulamaların indirme bilgilerini de yazımızda bulabilirsiniz.

Myriad

Haftanın En İyi iOS Uygulamaları içerisinde ilk sırada bir hesap makinesi uygulaması var. Myriad adı ile yayınlanan hesap makinesi uygulaması, tam anlamıyla akıllı hesap makinesi olarak gösterilebilir. Hem iPhone hem iPad hem de Apple Watch akıllı saatlerinde kullanabildiğiniz uygulama ile 34 özel sayfa kullanımı yapabiliyor ve bu sayfaların her birinde farklı hesaplama türlerini kullanabiliyorsunuz.

Myriad

Standart hesap makinesi işlevlerine ek olarak gelen tüm bu işlemlerle, vergi hesaplamasından trigonometri hesaplamalarına kadar hemen her şeyi yapabiliyorsunuz. Uygulamanın yapabildiklerini ise şöyle listeleyebiliriz;

 • Myriad, girdiğiniz her şeyi gösteren bir matematik ifadesi tutar.
 • Bir geçmiş listesi, yaptığınız her bir hesaplamayı kaydeder, böylece hataları kontrol edebilir veya geçmiş cevapları kopyalayabilirsiniz. Öğeleri kolayca silebilir, yeniden kullanabilir ve yeniden sıralayabilirsiniz.
 • Myriad, toplamda satış vergisi eklemek veya çıkartmak için satış vergisi düğmelerini içerir.
 • Ayrılmış bir geri alma düğmesi, hataları kolaylıkla düzeltmenizi sağlar.
 • Rakamları belirli bir ondalık basamağa yuvarlamak için “yuvarlak” a dokunun.
 • Üstel gösterimi kullanarak son derece büyük veya küçük sayıları girin.
 • Üslü, logaritma ve faktöriyelleri hesaplayın.
 • Açıları dönüştürmek ve trigonometri fonksiyonlarını hesaplamak için Trigonometri çalışma sayfasını kullanın veya ikinci dereceden denklemleri çözmek için Çeyrekler çalışma sayfasını kullanın.
iOS işletim sistemi en az iOS 10.3 istiyor
Boyut 26.8 MB
Fiyat Ücretsiz. Uygulama içi satın almalar var. Sayfalar için satın alma gerekiyor. Her biri için fiyat 0.99$
İndirme Linki  

‎Myriad Calculator
‎Myriad Calculator
Developer: Chad Lechner
Price: Free+

SkySafari 6

Uzay ile ilgilenenler için tam yerinde bir uygulama olan SkySafari 6, gezegenler ve uzay hakkında bilgiler almanızı sağlıyor. Uygulamanın yapabildiklerini ise madde madde ele alalım. Uygulamanın yapabildikleri ve bilmeniz gereken detaylar;

 • Cihazınızı yukarı kaldırın ve SkySafari yıldızlar, takımyıldızlar, gezegenler ve daha fazlasını bulacaktır! Yıldız grafiği, gerçekçi hareketlerinizle otomatik olarak güncellenir ve mükemmel bir yıldız deneyimi sunar.
 • Tarihin, mitolojinin ve göklerin bilimi hakkında bilgi edinin! SkySafari’de yüzlerce nesne tanımından, astronomik fotoğraflardan ve NASA uzay aracı görüntülerinden yararlanın. NASA Uzay Misyonlarının tonlarını keşfedin! SkyWeek ile her gün tüm büyük gökyüzü olayları için güncel kalın – hiçbir şey kaçırmayın!
 • Uygulamanın veri tabanı üzerinden birçok bilgiye erişebilirsiniz. Gezegenleri ya da yıldızları bularak, tüm gezegenlerin muhteşem manzaralarına erişim sağlayabilirsiniz. Veri tabanında kayıtlı binlerde gök cismi bulunuyor.
 • Meteor yağmurlarını görüntüleyin. Grafikler ve görsellerle beraber meteor yağmurlarını izleme fırsatı.
 • Yörünge modu sayesinde NASA uzay sondasından güneş sistemini görüntüleyin.

SkySafari 6

Tüm bunlara ek olarak, uygulamanın gece modu ve Apple Haritalar modu gibi modlarının bulunduğunu da ekleyelim. Son güncelleme sonrasında gelen iPhone X uyumunu ve tam ekran modunu da ekleyelim. Bunun dışında bu özelliklerden bazıları da uygulama içi satın alma ile kullanılabilir duruma geliyor.

iOS işletim sistemi en az iOS 8 istiyor
Boyut 233 MB
Fiyat 12.99 TL
İndirme Linki  

‎SkySafari
‎SkySafari
Price: TRY 27.99+

Headsharp

Bir spor koçluğu uygulaması olan Headsharp, sporunuzdan en iyi performansı almanıza olanak sağlıyor.

Futboldan güreşe kadar hemen hemen her spor için desteği bulunan uygulamanın, motivasyon videoları ve spor koçluğu videolarının da kendinize bir program oluşturmanız için epey önemli ayrıcalıkları olduğunu söylemek gerekiyor.

iOS işletim sistemi en az iOS 8.1 istiyor
Boyut 10.8 MB
Fiyat Ücretsiz. Bazı özellikler için uygulama içi satın alma gerekiyor.
İndirme Linki  

‎HeadSharp: Mindfulness Coach
‎HeadSharp: Mindfulness Coach
Developer: HEADSHARP
Price: Free+

LightX

Birçok işlevi olan uygulama, resim düzenleme uygulaması olarak biliniyor. Selfie çekimleri için özel ayarlamalar yapmanıza, renkleri düzenlemenize, daha fazla efekt ile ekstra filtreler kullanmanıza ve arka plan kaldırma sistemini kullanarak resimlerinizde montajlar yapmanıza olanak sağlayan uygulama, en detaylı resim düzenleme uygulamalarından biri olarak gösterilebilir. Uygulama ile yapabileceklerinizden bahsedelim.

LightX

 • Görüntü düzenleme için profesyonel tüm araçlar
 • Yaratıcı düzenleme efektleri
 • Selfie özel modları ve düzenleme gereçleri
 • Arka plan düzenlemeleri
 • Seçilen alanın öne çıkarılması

Bunun ve daha fazla birçok düzenlemenin yapılabildiğini görebiliyorsunuz.

iOS işletim sistemi en az iOS 9.1 istiyor
Boyut 315.8 MB
Fiyat 9 TL
İndirme Linki  

‎LightX Express
‎LightX Express

InstaLogo Logo Maker & Creator

Bir logo yapma programı olan InstaLogo Logo Maker & Creator, hazır şablonları kullanarak yeni logolar oluşturmanıza izin veriyor. Bunun dışında uygulama içerisinde kendi şablonlarınızı oluşturup, sıfırdan bir logo yapmanızda mümkün. Düzenlemelerinizi yaparken ekstra araçlardan da yararlanabiliyorsunuz. iPad Pro sahipleri bunun için Apple Pencil desteğini kullanıp kendi logolarını tasarlayabiliyor.

InstaLogo Logo Maker & Creator

Aynı şekilde iPhone kullanıcıları da 3D Touch özelliklerinden yararlanabiliyor. Ayrıca uygulamanın renk düzenlemelerini de sunduğunu ekleyelim. Sadece tasarım değil, renk düzenlemelerinizi de yapabiliyorsunuz. 50 bin farklı logo taslağının bulunduğu uygulamada, oluşturduğunuz logoları kolayca paylaşmanıza da izin veriliyor. Facebook üzerinden paylaşım ve bulut sunucuya depolama gibi ayrıcalıklara da sahip oluyorsunuz.

iOS işletim sistemi en az iOS 9 istiyor
Boyut 149 MB
Fiyat 5 dolar
İndirme Linki  

‎Logo Creator & Logo Maker
‎Logo Creator & Logo Maker
Developer: PocketSoft LLC
Price: TRY 1.99+

Haftanın iOS uygulamaları için seçtiğimiz uygulama serileri bu şekilde. Konu içerisinde detaylar ve App Store bağlantılarını bulmanız mümkün. Ek olarak uygulamalar için soracağınız bir soru olursa, yorum bölümünden bizlere ulaşabilirsiniz. Önümüzdeki hafta yine, haftanın en iyi iOS uygulamalarıyla karşınızda olacağız.

Uygulama Linkleri

‎Myriad Calculator
‎Myriad Calculator
Developer: Chad Lechner
Price: Free+
‎SkySafari
‎SkySafari
Price: TRY 27.99+
‎HeadSharp: Mindfulness Coach
‎HeadSharp: Mindfulness Coach
Developer: HEADSHARP
Price: Free+
‎LightX Express
‎LightX Express
‎Logo Creator & Logo Maker
‎Logo Creator & Logo Maker
Developer: PocketSoft LLC
Price: TRY 1.99+
İLGİLİ HABER:  iOS 12.1 ile Grup FaceTime Özelliği Nasıl Kullanılır?

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?