Grup FaceTime Özelliği için Kötü Haber

0
174
Grup FaceTime

iOS 12.1 işletim sistemi güncellemesi için geri sayıma geçildi. Son olarak beta 5 sürümüyle kullanımı devam eden işletim sistemi güncellemesinin 30 Ekim tarihinde yayınlanması bekleniyor. Yeni iPad modelleri ve yeni Mac modellerinin tanıtılması beklenen etkinlikle beraber ortaya çıkacağı söylenen final sürüm sonrasında ne gibi özelliklerin kullanıma gireceği konusunda bilgiler vermiştik.

Aşağıda bu konuda verdiğimiz bilgilerin yer aldığı yazımızın linkini paylaşacağız. Tüm bu yenilikler içerisinde en çok konuşulacak yeniliklerden birisinin de Grup FaceTime özelliği olması bekleniyor. Fakat bugün ortaya çıkan haberler Grup FaceTime için kötü bir gelişme yaşanacağını gösterdi.

Bakınız: iOS 12.1 ile gelecek yeni özellikler

Grup FaceTime Eski Modellerde Kullanılmayacak

Apple kaynaklarından gelen bilgilere göre Grup Facetime özelliği için bazı modellerde sınırlamalar olacak. Her iPhone ve iPad modelinde bu özelliği kullanmak mümkün olmayacak. iPhone 5s, iPhone 6 ve iPhone 6s modelleri için bu özelliğin sadece sesli aramalarda destekleneceği konusunda bilgi var. 32 kişiye kadar görüntülü görüşme desteğinin gelmesi beklenmiyor.

Grup FaceTime

3 model için de sadece sesli grup görüşme özelliğinin kullanılması mümkün olacak gibi duruyor. Fakat tek kötü haber de bu değil. Bunun dışında iPad Mini 3, iPad Mini 2 ve iPad Air kullananlar için de bu özellik tamamen kapalı olacak. Yani Grup FaceTime kullanılmayacak. Şimdilik bu modeller için iddialar gündeme gelmiş durumda. Tabii ki net bilgiyi yeni güncellemenin final sürümü yayınlandıktan sonra alacağız.

İLGİLİ HABER:  Bir iPhone 7 Yanma Haberi Daha

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?