GRID Autosport

Oyun dünyasında yeni ilgi mobil alana doğru kaymaya başladı. Dijital oyun sektörünü baştan aşağı değiştirmeye başlayan mobil oyunlar sürekli olarak yeni üyelerle ilgiyi arttırmaya devam ediyor. Hatta öyle ki dev firmalar bile ünlü oyunlarını mobil platformlara taşımaya başladı. EA Games, Ubisoft derken birçok firma mobil platformlara oyunlarını ekler oldu.

Son olarak ise bir başka ünlü oyun serinin mobil platformlara dahil edileceği açıklandı. Bu kez mobil platformlara önemli bir yarış simülasyon oyunu geliyor. Söz konusu oyun ise GRID Autosport. Daha önce hem konsollarda hem de bilgisayarlarda en çok tercih edilen serilerden biri olan GRID Autosport oyununun şimdi ise mobil sürümü gündemde.

GRID Autosport Mobil Nasıl Özelliklere Sahip Olacak?

İlk olarak iOS platformlarına getirilecek olan oyunun, daha sonra ise Android platformlara getirilmesi bekleniyor. GRID Autosport oyunun yayın tarihinin ise 27 Kasım olduğunu göreceğiz. Yarın yayınlanacak olan oyunun, 75 tane araca sahip olacağı açıklandı. Bilgisayar ve konsol serilerinde yer aldığı gibi GRID Autosport mobil sürümünde de araçların birebir modelleneceği belirtildi.

Pagani Zonda gibi yarış serilerinin de yer alacağı oyunda toplamda 100 ayrı yarış pisti yer alacak. Tabii ki sadece yarılara bölünmüş, düz yarış modları görmeyeceğiz. Bunun dışında çeşitli fonksiyonlara sahip olan yeni yarış modlarınında oyunda yer alması bekleniyor.

Tüm bu özellikleriyle beraber GRID Autosport mobil versiyonunun 27 Kasım için ilk etapta sadece iOS için yayınlanacağını hatırlatalım. Kullanıcılar oyunun Android versiyonunu yüklemek için biraz daha beklemek zorunda. Üstelik Android için sürümün de oldukça yüksek tutulması bekleniyor. Özellikle Android 5 ve üstü sürüm desteği istenebilir. Bunun için yapımcılar tarafından gelen açıklamaları beklemek gerekiyor.

İlginizi Çekebilir: Apple Park İçin Yeni Videolar Yayınlandı

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?