Yeni nesil en güçlü koruyucu cam seçilen Corning Gorilla Glass 5’in ilk olarak hangi telefonlarda kullanılacağı açıklandı. Gorilla Glass 5  ilk olarak Samsung şirketinin üretmiş olduğu Galaxy Note 7’de ve Apple şirketinin üretmiş olduğu iPhone 7’de kullanılacak. Telefonların insan hayatında büyük bir yer edinmesi üzerine neredeyse herkesin elinde bir akıllı telefon görüyoruz. İnsanların gün boyunca telefonları elinden bırakmaması cihazın yere düşüp kırılma riskini arttırıyor. Telefon yer ile olan mesafeye göre büyük ya da küçük zararlar alabilir. Bu konuda önlem almak için birçok insan telefonun ekranındaki cam her ne kadar kalite olursa olsun bunun yanında bir de telefonu koruması için kapaklı kılıfları tercih ediyor.

En sağlam camları üreten şirketler arasında bulunan Corning yeni üretmiş olduğu ve en dayanıklı cam seçilen Gorilla Glass 5’i yakın bir zamanda tanıtmıştı. Ayrıca sağlamlığını kanıtlamak için de bir video hazırlamıştı. Gorilla Glas’in öncek versiyonunu Samsung şirketi Galaxy Alpha modelinde kullanmıştı. Bu yıl yine Gorilla Glass’ı telefonunda kullanacağı görülen Samsung, Galaxy Note 7’de bu camı bulunduracak. Ayrıca Gorilla Glass sadece Galaxy Note 7’de kullanılmakla kalmayıp iPhone 7’dede kullanılacak.

Gorilla Glass’ın kullanıcılar tarafından şikayet edilen bir sorunu vardı bu da ekranda parmak izi kalmasıydı. Cornig şirketi yaptığı açıklamasında Gorilla Glass 5’de bu sorunu en aza indirmek için çalıştıklarını belirtti.

 

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?