Gorilla Glass markasının arkasındaki şirket olan Corning, bugün yaptığı duyuruyla, iPhone 7 de  dahil olmak üzere yeni çıkacak birçok cep telefonunda kullanılacak olan Gorilla Glass 5’in reklamını yaptı.

Üretici firma Coning, Gorilla Glass 5‘in sert zeminlere düşüşte, piyasadaki diğer ürünlerden 4 kat daha iyi olduğunu iddia ediyor. Tabi bu düşüşlerde dokunmatik ekrana herhangi bir zarar gelmiyor.

Gorilla Glass 5’in denemelerinde 1,6 mt’den düşüş denemelerininin %80’inde ekrana zarar gelmedi. Daha önceki sürüm olan Gorilla Glass 4’de denemeler 97 cm’den yapılıyordu.

Corning’in araştımasına göre, akıllı telefon kullanıcılarının %85’inden fazlası telefonlarını her yıl en az 1 kez düşürüyor. %55’i ise telefonlarını yılda 3 ve daha fazla sayıda düşürüyorlar. Bu araştırma, Gorilla Glass gibi ürünlerin ne kadar gerekli olduğunu gösteriyor.

 

Telefon düşmelerinin önemli bir miktarı omuz – göğüs hizasından oluyor. Gorilla Glass 5’in 1.6 metre yükseklikten denenmesi bu yüzden çok önemli.

Gorilla Glass şu an 4.5 milyar cep telefonunda ve 40 büyük firmanın ismi altında zaten kullanılıyor. Şu anda Gorilla Glass 5’in anlaşmalı olduğu bir firma yok. Ama yıl sonuna kadar gerekli anlaşmalar yapılıp, iPhone 7’de de kullanılması bekleniyor.

 

Sizi Gorilla Glass 5’in tanıtım filmiyle başbaşa bırakalım:

 

 

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?