Googledan Şarkı Sözleri İçin Yeni Hizmet

0
86
Googledan Şarkı Sözleri İçin Yeni Hizmet

Googledan Şarkı Sözleri İçin Yeni Hizmet

Google üzerinde yapılan aramalar arasında önemli bir yüzdeye sahip olan şarkı sözleri için Google, kullanıcılarına yeni bir hizmet sunmaya hazırlanıyor.

Google üzerinden şarkı sözü araması gerçekleştiren kişiler için yeni bir proje hayata geçiriliyor. Konuyla ilgili alınan bilgilere göre Google üzerinden yapılan aramalarda şarkı sözlerinin listelenmesi ve şarkı sözlerine direk erişim olanağı sunulacak. Bu yönde araştırmalarına bir süredir devam eden Google, fiili olarak harekete geçme kararı aldı.

Google bu hizmet konusunda LyricFind adında bir şirket ile özel bir anlaşma yaparak lisanslı şarkı sözlerinin arama sonuçlarında üst sıralarda yer almasını sağlayacak ve kullanıcılarına bu alanda hizmet verecek.

LyricFind CEO’su Darryl Ballantyne, Google ile ortak yürütecekleri bu çalışmanın  anlaşmasını resmen gerçekleştiğini açıklarken, Ballantyne bu anlaşmadan çok memnun olduğunu ve ortaya iyi bir iş birliği çıkacağından emin olduğunu söyledi. Genel olarak daha küçük ölçekli projelerde yer alan LyricFind adlı firma açısından bu anlaşma oldukça önemli. Bu anlaşma ile beraber marka değerleri artacak olan firma, dünya çapında da adından söz ettirmeye başlayacak.

LyricFind ile Google arasında gerçekleştirilen bu anlaşma şimdilik Amerika ile sınırlı durumda. Bu nedenle şarkı sözlerine yönelik bu uygulama Amerika üzerinden yapılan aramalarda geçerli olacağı belirtildi. Bu nedenle bu servisi Avrupa ve Türkiye üzerinden kullanmak mümkün değil. Projenin başarıya ulaşmasının ardından bu çalışmanın tüm dünya çapında hizmete sunulması planlanıyor.

İLGİLİ HABER:  Google, Android’e ne kadar ödedi?

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?