Google’dan Apple’a Dev Çalım

0
59

Teknoloji devi Apple, kendi işlemcisini tasarlayan nadir markalardan biri olarak biliniyor. Son olarak tanıtımı gerçekleştirilen A11 Bionic çipleri de bu konuda markanın ne kadar ileri gittiğinin en büyük göstergesinden biri olarak değerlendirilebilir. Her ne kadar markanın bu konuda emin adımlarla ilerlediğini görsek bile, bir yandan da markanın rakiplerinin artmaya başladığını görüyoruz. Markanın son takibi ise akıllı telefon dünyasına hızlı bir giriş yapan Google oldu. Üstelik Google, sektöre girerken Apple’a büyük bir çelme takmayı da ihmal etmedi. İki marka arasında gelişen olayın detaylarına geçiş yapalım.

Apple Yonga Tasarımcısını Kaybetti

Google’ın yaptığı çalışmalarla beraber ilk defa Pixel 2 akıllı telefonlarında denemesini yaptığı yonga setlerinde yoluna devam edeceği açıklandı. İlk etapta fotoğraf çekimlerini iyileştirmek için geliştirilen yongaların, ana işlemci modellerine kadar ilerlemesini isteyen markanın, bunun için kendisine yeni bir ekip kurduğu açıklandı. Yeni ekibin üyelerinden birisi de John Bruno oldu. Apple’ın analiz grubunun lideri konumunda olan ismin, Google’a çok ciddi bir ücret karşılığında transfer olduğu açıklandı.

John Bruno

Sistem mimari görevi üstlenecek olan ünlü ismin Google ile çalışmaya başlamasından sonra ise Apple’ın nasıl bir adım atacağı merak konusu oldu. Öyle ki Apple bu durumda çalışma bölümünde ciddi bir açıkla karşı karşıya kalacak. Markanın bunun için yeniden işe alımlar gerçekleştireceği ve Google’a kaptırılan John Bruno’dan daha iyi birini bulması gerekiyor.

Google’ın yeni çalışanı ile ilgili planlarının neler olduğu konusu ise başka bir konu. Her ne kadar teknoloji devi kendi işlemcileri için yeni bir ekip kuruyor olsa da henüz ekibin sistemi ve ekibin tam olarak nasıl bir teknoloji üreteceği konusunda bilgiler yok. Google’ın bundan sonraki serisi olacak olan Pixel 3 modelinde bu konuda özel adımlar atması olası gibi duruyor. Belki de bir sürpriz ile karşı karşıya kalır ve Google’ın kendi işlemcilerini görebiliriz.

İLGİLİ HABER:  En iyi 4K monitörler

İlginizi Çekebilir: Face ID İle Ödeme Sisteminde Yeni Sorun

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?