Günümüzde en çok kullanılan arama motorlarından biri olan Google çeşitli günlük işlerimizin de çözümünde son derece başarılı olan harika bir teknoloji markasıdır. Gün içinde defalarca kez arama işlemi yapılan Google’da aradığınız her şeye anında ulaşabiliyorsunuz ancak günümüzde artık internete ve Google’a yalnızca bilgisayar ile girmiyoruz ve hemen her dakika bilgisayarın başında bulunmamız mümkün olmayabiliyor. Bu gibi durumlarda da Google’a giriş işlemi yapabilmek için tabletlerimizden veya telefonlarımızdan yararlanıyoruz. Peki, şifre kullanmadan sadece telefonla Google’a nasıl giriş yapılabilir? İşte bu sorunun cevabını öğrenmek için yazının devamını okumalısınız.

 

Akıllı telefona sahip olan kişilerin yapması gereken ilk şey telefonlarından Appstore ya da Playstore mağazalarından birine girmek olacaktır. Mağazaya giriş yapıldıktan sonra kategorilerin yer aldığı bölümden “Sosyal Ağ” başlığına tıklıyoruz. Bunu yaptıktan sonra karşınıza bir sayfa çıkacak. Karşınıza çıkan sayfanın en üst kısmında bir arama sekmesi olacaktır. Bu arama sekmesine “Google” yazarsanız Google’ın mobil olarak üretilmiş seçeneğini görmüş olacaksınız. Telefonunuzda internet bulunduğundan emin olun ve hemen ardından bu programı indirmeye başlayın. Uygulama çok büyük bir uygulama olmadığından çok kolay bir şekilde inecektir.

 

Uygulama indikten sonra ekranda Google’ın arama sekmesini görebilirsiniz. Bu sayede Google’a şifre olmadan sadece telefonla nasıl giriş yapılır siz de hemen kavrayacaksınız. Google’ın bu sekmesinde istediğiniz her konuyu dilediğinizce araştırabilirsiniz. Üstelik bilgisayarınızın yanınızda bulunması gerekmeksizin, şifreye ihtiyaç duymadan Google’ın sitesine giriş yapabilir, işlerinizi basit ve hızlı bir şekilde halledebilirsiniz ayrıca bu uygulama ne bir üyelik istiyor ne de herhangi bir ücret talebinde bulunuyor. Tam da bu imkânları sayesinde bu mobil uygulama birçok akıllı telefon sahibi tarafından da tercih edilen bir uygulama haline gelmiştir.

 

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?