Google Takvim ile iPhone Takvimi Senkronize Etme

0
1031
iPhone Takvim Google Takvim Birlestirme

iPhone’un ilk zamanlarında iOS Takvim uygulamasına bir Google Takvimi eklemek için birkaç ekstra manuel kurulum işlemi yapmak gerekiyordu. Ancak şu anki modern iPhone’lar herhangi bir ek işlem yapmaya gerek duymadan Google Hesaplarını destekliyor. Dolayısıyla, Google Hesabı takviminizi iOS Takvim uygulamasına eklemek ve iki yönlü senkronizasyon için birkaç dokunuş yapmanız yeterli oluyor.

Hazırlanın, Ayarlayın ve Senkronize Edin

Apple’ın iOS işletim sistemi, Google Hesabı bağlantılarını destekler.

  1. Ayarlar uygulamasını açın.
  2. Hesaplar ve Parolalar‘a dokunun.
  3. Listenin altından Hesap Ekle‘ye dokunun.
  4. Resmi olarak desteklenen seçenekler listesinden Google‘ı seçin.
  5. Google Hesabı e-posta adresinizi ve şifrenizi girin. Daha önceden iki aşamalı doğrulamayı etkinleştirdiyseniz, bir uygulama şifresi oluşturmak için hesabınıza girmeniz ve oluşturduğunuz şifreyi iOS’ta kurduğunuz hesapta kullanmanız gerekir.
  6. İleri‘ye dokunun. Posta, Takvim, Kişiler ve Notlar seçeneklerini göreceksiniz. Yalnızca Takvim’i senkronize etmek istiyorsanız, diğer seçenekleri Kapalı pozisyona getirin.
  7. Google Takviminizin iPhone’unuzla senkronize olmasını bekleyin. (bu işlem takvimizin ne kadar veri içerdiğine ve bağlantınızın hızına bağlı olarak birkaç dakika sürebilir.)
  8. iPhone’unuzda Takvim uygulamasını açın.
  9. Ekranın alt kısmında, iPhone’unuzun erişebildiği tüm takvimlerin bir listesini görüntülemek için Takvimler simgesine dokunun. Google Hesabınıza bağlı özel, paylaşılan ve genel takvimlerinizin tümünü göreceksiniz.
  10. iOS takvim uygulamasına girdiğinizde görüntülenecek özel takvimleri seçin veya seçili olanları kaldırın. Takvim adının sağ tarafındaki “i” simgesine dokunarak listeyi ayarlayabilir ve uygulamanın içindeki her takvimle ilişkili varsayılan rengi değiştirebilirsiniz. Gerekli düzenlemeleri yaptıktan sonra, ekranın üst kısmındaki Bitti‘ye dokunun.

Sınırlamalar

Google Takvim yeni Google takvimleri oluşturma ve etkinlikler için e-posta bildirimlerinin aktarımı da dahil olmak üzere, Apple takviminde çalışmayan çeşitli özellikleri desteklemektedir.

Alternatifler

Google, iOS için yalnızca takvim uygulaması sunmuyor. Aynı zamanda bazı geliştiricilerin uygulamalarını da sunuyor. Örneğin, iOS için Microsoft Outlook uygulaması, Gmail ve Google Takvim ile entegre olabilir ve Google Takvimine erişmek için iOS Takvim uygulamasını kullanmak istemeyenler için iyi bir alternatif olabilir.

İLGİLİ HABER:  Yavaş Çalışan iPhone'u Hızlandırmanın 7 Etkili Yolu

İpuçları

Telefonunuzda yalnızca ihtiyacınız olabileceğini düşündüğünüz takvimleri senkronize edin. Takvim öğeleri genellikle üst üste gelmese de, takvimi senkronize eden cihazlar ne kadar çoksa, senkronizsayon çakışması ile karşılaşma olasılığınız o kadar yüksek olur.

İlginizi Çekebilir:

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?