Google Pixelbuds Apple’ın AirPods Modeline Rakip Olarak Geliyor

0
74
Pixelbuds

Akıllı telefonlar kadar önem verilen teknolojiler, akıllı telefon aksesuarları olarak karşımıza çıkmaya başladı. İlk olarak büyük bir yenilik olması nedeniyle akıllı saat serilerinin bu alanda öne çıktığını gördük. Akıllı saatler, akıllı telefonlar için en iyi aksesuar sınıfı olarak tanınmaya başladı. Şimdi ise aksesuarlar içerisinde kulaklıklar öne çıkmaya başladı.

Bir dönem furya haline gelen spor kulaklıklarından sonra, şimdi ise kablosuz kulaklıkların öne çıktığını görüyoruz. Firmalar bir bir bu konuda adımlar atmaya başladı. İlk olarak Apple’ın AirPods kulaklıklarıyla daha çok gündem olmaya başlayan tamamen kablosuz kulaklık serilerine bir bir yeni markalarda katılmaya başladı. Bunlardan birisi de Pixelbuds kulaklık serisi oldu. Google’ın Pixel tanıtımı sırasında tanıtımını yaptığı yeni kablosuz kulaklığı, Apple’ın kulaklıklarına rakip olarak gösterildi.

Pixelbuds Nasıl Bir Özellik Kullanılıyor?

İlk olarak şunu belirtelim ki kulaklıklar, Apple’ın AirPods kulaklığı gibi bağımsız değil. Yani tamamen kablosuz bir kulaklık gelmeyecek. Birbirleriyle bağlantılı bir kulaklık setinden bahsediyoruz. Kulaklığın tıpkı AirPods serisinde olduğu gibi kutusu üzerinden şarj olduğunu göreceğiz.

Kutu üzerinden kısa süre içerisinde şarj olabilen serinin, 5 saat kullanım ömrü sunduğu görülüyor. Bu yönü ile başarılı bir kulaklık modeli ile karşı karşıya olduğumuzu söylemek gerekiyor.

Pixelbuds

Bunun dışında kulaklıklar üzerinde dokunmatik bir alan bulunuyor. Dokunmatik alan sayesinde genel kontrolleri yapabiliyorsunuz. Kolaylıkla müzik geçişleri, çağrı cevaplama gibi ayrıcalıklar kullanılabiliyor.

Pixelbuds

Fakat Apple’ın AirPods modeli nasıl iPhone telefonlar ile tam olarak kullanılabiliyorsa, Pixelbuds kulaklıklarının da özellikleri Pixel modelleriyle tam olarak kullanılabilecek. Buna anlık çeviri özelliği de dahil. Aslında kulaklıklar 40 dilde çeviri yapabiliyor. Fakat bunu sadece Pixel modellerinde kullanılırken yapabiliyor. Tüm bu özelliklerle beraber cihazın fiyatı 159 dolar.

İlginizi Çekebilir: iOS 11 Kullanım Oranları Açıklandı

İLGİLİ HABER:  AirPods Kulaklıkları Sonunda Satışa Çıkarıldı

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?