Google Kendi Telefonunu Üretecek İddiası

Uzun süredir Nexus marka akıllı telefonlar ile piyasada yer alan Google, son gelen bilgilere göre kendi adını taşıyan bir akıllı telefon ile telefon sektörüne giriş yapmayı amaçlıyor.

Dünyaca ünlü teknoloji devi Google, HTC ve Huawei gibi akıllı telefon üreticileri ile yaptığı anlaşmalarla Nexus adını verdiği akıllı telefon modelleri ile piyasada varlık gösteriyordu. 2016 yılında yeni bir Nexus model akıllı telefonun satışa çıkması beklenirken, Google adını taşıyan ve üretimini tamamen Google’ın üstleneceği bir akıllı telefondan söz edilmeye başlandı. Bu konuda herhangi bir markayla ortaklık yapmayacağı da iddialar arasında.

Google, akıllı telefon macerasına Nexus ile birlikte 2010 yılında başlamıştı. 2010 yılından bu yana pek çok farklı marka ile birlikte çalışan Google, fark modellere imzasını atmıştı. İşi bir adım ileriye taşımak isteyen Google, görünüşe göre akıllı telefon sektöründe yoluna tek başına devam etmek istiyor. bu konuda uzun süredir çalışmalarına devam ettiği ileri sürülürken, kendi teknolojik imkanları ile sektöre yeni bir soluk kazandıracağı da su götürmez bir gerçek.

Google yetkilileri tarafından henüz resmi bir açıklama yapılmazken, iddiaları yalanlayan herhangi bir bilgi de yok. İddialar eğer doğruysa çalışmaların 2016 yılı sonu itibariyle biteceği ve Google’ın artık Apple ve Samsung gibi akıllı telefon piyasasını kontrol eden firmalarla yarışa gireceğini söylemek elbette mümkün.

1 YORUM

  1. arkadaşlar ben ios da app store ( CLEAN MASTER OF İPHONE İPAD ) YAZAN bir sey buldum gerçekten cok super temizleme yapıyor telefonun kaç derece onu gösterıyor ve pilin kaç yıl ömrü kaldı onuda yazıyor tavsıye ederım yukleyın appstoreden bulun tırnak içinde aldıgım yazıyı aynen yazarsanız çıkar birde sadece 2 eksıgı var ingilizce dil ve reklam olayı reklam olayını opera vpn indirin düzelir

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?