Google Haritalar iOS Sürümü Yepyeni Özellikler Aldı

0
40
Google Haritalar

Google, uygulamalarında beraber iOS işletim sisteminde kalıcı yer edinmekte kararlı. Teknolojinin ilk adreslerinden biri olan firmanın, bunun için mevcut uygulamalarını sürekli olarak güncellediğini görmekteyiz. Yayınlanan hemen hemen tüm güncellemeler Google’ın iOS üzerinde biraz daha arttırmasına neden oluyor. Son olarak Google Asistan için bu tip güncellemeler yayınlandığını görmüştük. Şimdi ise Google Haritalar için yeni bir güncelleme yayınlandı. Yayınlanan yeni güncellemeyle beraber Google Haritalar için beğeni toplayacak yeniliklerde kullanıma sunulmuş oldu. Hemen yeni güncellemenin getirdiklerine bakalım.

Google Haritalar İçin Neler Değişti?

Yeni güncelleme sonrasında uygulamaya 3 ayrı mod geleceği açıklandı. Keşfet bölümü, transit modları ve sürüş modları olarak gelen yenilikler, Google Haritalar’ı bir hayli zenginleştirdi. Keşfet özelliği ise burada en önemli yeniliklerden biri olacak gibi duruyor. Öyle ki bu özellikle beraber restoranlar, etkinlikler ve benzeri önerilerin kullanıcılara sunulması sağlanıyor. Yani artık uygulamadan fikirlerde almak mümkün olacak.

Google Haritalar

Özellikle hava durumu bilgisinin verilecek olması, ATM konumlarını gösterecek olması, etkinlikleri gösterecek olması, sağlık kuruluşlarının gösterilmesi ve kullanıcıların mekanlar için belirttiği yorumları ve paylaştığı görselleri gösterecek olması, Google Haritalar için bu özelliğin öne çıkmasını sağlayacak gibi gözüküyor.

Bunun dışında sürüş moduyla beraber gelecek olan yeniliklerinde oldukça etkili olduğunu göreceğiz. Kullanıcıların adreslerini navigasyon ile gösterme, adres tarifini geliştirme, trafik bilgisi verme, yerel toplu taşıma bilgilerini verme ve ev ya da özel adresler için yeni ikonlar ekleme gibi ayrıcalıklar sunan güncelleme, iOS için yayınlanmış durumda.

Güncelleme sonrasında iPhone X akıllı telefonlarının ekran özelliği içinde mini bir düzenleme yapıldığını da söylemek gerekiyor. Güncelleme hakkında yeni bir özellik ortaya çıkacak olursa, haberimizi güncelleyeceğiz.

İlginizi Çekebilir: Yine iOS 11 ve Yine iPhone Çökerten Güvenlik Açığı

İLGİLİ HABER:  Özel Üretim Caviar iPhone 11 Pro Tanıtıldı

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?