Google Güvenilir Kişiler iOS İşletim Sisteminde Kullanımda

0
42

Akıllı telefonlar güvenlik konusunda doğrudan etkili olan cihazlar olarak öne çıkmaya başladı. Günlük hayatın giderek tehlikeli olmaya başladığını düşünecek olursak akıllı telefonların bu konuda oldukça yarar sağladığını da söyleyebiliriz. Akıllı telefonlarda kullanıcı güvenliği için sunulan uygulamalardan birisi de Google Güvenilir Kişiler uygulaması. Daha önce yine Google tarafından yayınlanan Android işletim sisteminde en çok kullanılan uygulamalardan biri olarak tanıdığımız Güvenilir Kişiler uygulaması, adından da anlaşıldığı gibi tehlikeli bir durumda güvendiğiniz kişilerden yardım almanızı sağlıyor.

Uygulamanın daha detaylı olarak anlatımını ele alacağız fakat öncelikle şunu belirtelim ki uzun süredir Android işletim sisteminde kullanılan uygulama artık iOS içinde yayınlandı. Artık iPhone akıllı telefonlarında da kullanılacak olan Güvenilir Kişiler uygulamasının tam olarak nasıl bir uygulama olduğundan bahsedelim.

Google Güvenilir Kişiler Uygulaması Ne İşe Yarıyor?

iOS işletim sistemi içinde yayınlanan uygulamanın amacı herhangi tehlikeli bir durumda yakınlarınıza konumunuzu göndermek. Çalışma mantığı ise oldukça basit. Güvenilir Kişiler uygulamasına konumunuzu çekmesine izin verdiğiniz kişileri ekliyorsunuz. Herhangi bir tehlikeli durumda, yardıma ihtiyacınız olduğu zaman ya da doğrudan yakınlarınıza konum göndermek istediğiniz zaman bu kişilere doğrudan konum bilginizi göndermeniz mümkün kılınıyor.

Google Güvenilir Kişiler

Google Güvenilir Kişiler uygulamasının en farklı yönüyse siz göndermeseniz bile konum bilgisinin çekilebiliyor olması. Özellikle anne babaların çocukları için çok sık kullanabilecekleri özellikte, kullanıcı akıllı telefon üzerinden konum bilgisi göndermese bile, listede ekli olan kişiler telefondan konum bilgisi talep edebiliyor. Bu durumda doğrudan telefondan son konum bilgisi alınabiliyor. Tabi öncelikle kullanıcıya konum istediği uyarısı gösteriliyor.

Google Güvenilir Kişiler

Kullanıcı telefon üzerinden sorun olmadığını kabul edip, konum isteğine olumsuz cevap verirse konum gönderilmiyor. Telefona ulaşmanın mümkün olmadığı durumlarda kullanıcıların konumlarına ulaşmak için kullanılabilecek olan Güvenilir Kişiler uygulamasının, telefonlar kapalı konumdayken bile son konum bilgisinin aktarılabiliyor olması da büyük bir artı. Şu an iPhone akıllı telefonlarda da indirilebilen uygulama ücretsiz olarak yayınlandı. İndirme linkini hemen aşağıda bulabilirsiniz.

İLGİLİ HABER:  iPad Air 3 Ücretsiz Değişim Programı Başlatıldı

Google Güvenilir Kişiler İndirme Linki

İlginizi Çekebilir: iPhone 8 Sonunda Üretim Bandında Yerini Aldı

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?