Google Gboard iOS İçin Güncelleme Aldı

0
70

Google uygulamaları sürekli güncellemeler alarak adeta iOS işletim sistemini sarmaya başladı. Google bu konuda oldukça başarılı bir politika izlemekte. Uygulamalarını sürekli olarak güncelleyen Google, son olarak Google Asistan sanal asistanını bile geliştirerek Siri rakibi olmuştu. Bu şekilde düzenli olarak geliştirmelerine devam eden internet devi son olarak Google Gboard uygulaması için yeni bir güncelleme yayınlandı. Klavye olarak bildiğimiz sistemi güncelleyen Google, bazı tasarım değişiklikleri ve düzenlemeler yaptı.

Google Gboard Nasıl Değiştirildi?

Yeni güncelleme sonrasında Google Gboard klavye yerleşimleri değiştirildi. Alt kısımda yer alan ve çok öne çıkmayan GIF oluşturma menüsü, yeni tasarımla beraber klavyenin en üst noktasına taşındı. Üst sağ köşeye taşınan yeni GIF menüsünün simgelerinde de boyut ve stil değişikliği yapıldı. Yapılan düzenlemeyle beraber Google Gboard, GIF oluşturma menüsünü öne çıkarmak istiyor orası kesin.

Gboard klavye

Bunun dışında güncelleme konusunda bir de düzenleme etkisi olduğunu belirtelim. Hem yazma sırasında yaşanan donma sorunları, hem de GIF oluşturulurken yaşanan sorunlara karşı da bit iyileştirme yapılmış durumda.

GIF oluşturma konusunda sistem ise aynı şekilde korunmuş durumda. Yine 3 saniye ile 1 dakika arasında GIF oluşturma ve düzenleme yapmanız mümkün. Güncelleme şu an için sadece iOS işletim sistemine gelmiş gibi gözüküyor. Android işletim sistemine gelen bir güncellemenin ise söz konusu olmadığını ekleyelim. Benzer bir düzenleme Android için gelecek mi? Net bilgi yok.

Önceki Haber: iPhone 6 Plus Değişim Kampanyası Hakkında Her Şey!

İLGİLİ HABER:  iPhone 8 İçin Yepyeni Bir Parmak İzi Teknolojisine Hazır Olun

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?