Google Gboard ile iOS’un dikte özelliğini artırın

0
45

Google’ın Gboard uygulaması iOS’un Dikte özelliğine güzel bir alternatif oldu. Son güncellemelerle birlikte GBoard’un, mesajlarınızı yazmakta iOS’dan daha başarılı olduğu birçok İOS kullanıcısı tarafından ifade ediliyor. Ben de GBoard’ı keşfettikten sonra artık bunu sürekli kullanmaya karar verenlerdenim. Özellikle Türkçe seçeneğinde bence Google, Apple’ın bir hayli önünde.  Bu yazımızda GBoard kurulumunu ve kullanımını anlatacağım. Siz de benim gibi Yen’i yazmaktan bıktıysanız artık GBoard’a geçme vakti gelmiş demektir.

 

GBoard nasıl kurulur?

1- AppStore’dan GBoard uygulamasını indirin. İndirmek için tıklayın.

2- Uygulamayı yükledikten sonra aşağıdaki işlemleri yapın:

1- Ayarlar > Genel > Klavye > Klavyeler > Yeni Klavye ekle > GBoard tıklayın. Aşağıdaki resimlere bakabilirsiniz.

 

2- Tam erişime izin ver ‘e tıklayın.

3- Mesajlar uygulamasını açın.

4- Dünya simgesine tıklayın.

5- GBoard’a geçiş yapın.

GBoard nasıl kullanılır?

GBoard’ı iMessage’da kullanabileceğiniz gibi, Mesajlar uygulamasında da kullanabilirsiniz. GBoard’a geçiş yapmak için mesajlar uygulamasında ki Dünya simgesine tıklayın.

GBoard’da Dikte özelliğini kullanmak da çok kolay. Bu konuda tek yapmanız gereken boşluk tuşuna uzun basmak. 

GBoard ile tek yapabileceğiniz Dikte ile sınırlı değil. İsterseniz arama yaptırabilirsiniz. Parmak sürükleme ile yazı yazabilirsiniz. (Bu benim favorilerimden birisi) Emojilerle çalışabilirsiniz. Gif resimleri (hareketli resimler) mesajlarınıza ekleyebilirsiniz.

 

GBoard uygulamasını iPhone’unuzda mutlaka kullanmanızı öneriyoruz. Her ne kadar Siri’den vazgeçmek istemesek de artık yeni yazarken “yen’i” yazmaktan bıktık.

Diş beyazlatma

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?