Google Earth iOS Sürümü Yeni Bir Güncelleme Aldı

0
44

Dünyanın en çok kullanılan harita uygulamalarından biri olan Google Earth, mobil sistemlerde kullanım oranlarını bir hayli arttırmaya başladı. Özellikle Android işletim sisteminde bir hayli sık kullanılan uygulama Google Earth, son olarak Android işletim sistemi için yeni bir güncelleme almıştı. Android işletim sistemi için gelen güncelleme sonrasında uygulamaya bir nevi bölgelerin hikayesi özelliği eklenmişti. Bu özellik sayesinde kullanıcılara belli başlı yerlerin hikayesinin anlatıldığı mini metinler sunulduğunu gördük. Tabii ki sistemin tek yeniliği de bu olmadı. Bunun dışında sokak görüntüleri olarak adlandırılan sistemle beraber kullanıcıların sınırlı da olsa dünya üzerinde belli başlı merkezleri telefonlarından gezmeleri sağlanmıştı. Android işletim sistemi için bir hayli sevilen yeni özelliğin şimdi ise iOS işletim sistemi için yayınlandığı açıklandı.

Google Earth iOS Güncellemesi

Uygulamanın iOS sürümü için yayınlanan yeni özellikle beraber kullanıcıların Android işletim sisteminde kullanılan özellikleri olduğu gibi alması sağlandı. Voyager özelliği olarak adlandırılan, önemli müzeler, ünlü mekanlar için bilgiler sunan özelliğin bunun dışında sokak görüntülerini de uygulamaya dahil ettiği açıklandı.

Android güncellemesinden farklı olarak bilgi kartlarının daha da geliştirildiği görülen Google Earth iOS uygulaması içerisinde 17 farklı şehir için aynı sistemin kullanıldığı açıklandı. Bunun yanında yeni dil destekleri de alan uygulamanın şimdilik Türkçe desteği bulunmuyor. Hikayeler desteği, sokak görünümleri ve dünya üzerinde hemen her ülke hakkında bilgiler veren Google Earth yeni güncelleme sisteminin şimdiden yayına geçtiğini de belirtelim.

Google Earth iOS

iOS için yayınlanan güncellemenin daha sonra şehir desteklerini arttırma adına yeniden güncelleneceği de yine verilen bilgiler arasında. Şimdilik bu güncellemenin daha ne yeniliklerle gündeme geleceği konusunda net bilgilerimiz bulunmuyor. Uygulamanın güncellemesini ise doğrudan App Store üzerinden yapabileceğinizi de belirtelim. Sadece dil desteği konusunda sıkıntı yaşayabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: App Store Kuralları Bir Kez Daha Değişiyor

Konu ile ilgili sorularınıza en geç 24 saat içinde yanıt vermeye çalışacağız. Lütfen soru sormaktan çekinmeyiniz. AppleUzmani.net'i desteklemek için lütfen sosyal medya sayfalarımızı beğeniniz ve konuyu paylaşınız.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?