Google Chrome’da Facebook Bildirimleri Nasıl Kapatılır?

0
304
Google Chrome'da Facebook Bildirimleri Nasıl Kapatılır?

Google Chrome’da Facebook Bildirimleri Nasıl Kapatılır?

 

Bilgisayarlarımızda kullandığımız Google Chrome tarayıcı, sık kullanılan web sayfalarda oluşan yeni haber ve gelişmeleri bildirim olarak kullanıcıya ileten bir uygulama getirmiştir. Bildirim alma tercihi web sitesine Google Chrome ile giriş yaptıklarında kullanıcının onayına sunulmaktadır. Kullanıcı bildirim almayı kabul ederse Chrome açık olduğu süre içinde, ilgili sayfanın bildirimleri ekranın sağ alt köşesi ya da sol üst köşesinde çıkar ve kendi kendine kaybolur.

 

Facebook bildirimleri, takip edilen bir sayfanın herhangi bir paylaşımı, hesap sahibinin paylaşımlarına gelen beğenileri, yapılan yorumları içermektedir. Üstelik Facebook sayfası kapalı olmasına rağmen bu bildirimler ekranda belirmektedir. Bildirimlerin açıldığı bilgisayarda iş konusunda bir görüşme yapılıyorsa ya da aynı bilgisayarın kullanıcıları birden fazla ise bu bildirimlerin zamansız ortaya çıkışları rahatsız edici olabilmektedir. Bu durum kullanıcıları Google Chrome’da Facebook bildirimleri nasıl kapatılır sorusuna yöneltmiştir.

 

Google Chrome’un ayarlar bölümüne girilir. Açılan sayfanın en altında mavi renkte ‘Gelişmiş ayarları göster…‘e tıklanır. Böylece sayfanın devamı açılacaktır. Sayfanın devamında ilk görünen gizlilik ayarları olmaktadır. Buradaki İçerik Ayarları butonu tıklandığında ekranda yeni bir sayfa açılmaktadır. Sırasıyla Çerezler, Resimler, JavaScript gibi başlıkların devamında Bildirimler bölümde ‘İstisnaları Yönet’ üzerine tıklanır. Bildirimlere izin verilen sayfalar listesi ve karşısında durumu görünmektedir. Durum alanında izin ver yazıyorsa bildirim almaya devam ediliyordur. Durum, engelle olarak değiştirildiğinde bildirimler kapatılmış olacaktır. Bildirim istenen ve istenmeyen tüm siteler bu alandan yönetilebilmektedir.

 

İLGİLİ HABER:  Tahtadan Apple Watch ve iPhone için Şarjlı Aksesuar

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?