Google Chrome Tarayıcı iOS İçin Güncellendi

0
40
Google Chrome iOS güncellemesi

Apple’ın akıllı telefon ve tabletlerinde kullandığı iOS işletim sistemi sadece kendi içerisinde güncellemeler almıyor. Bunun dışında iOS için yayınlanan uygulamalarda işletim sistemi güncellemeleri sonrasında sürekli yeni güncellemelerle beraber gündeme gelebiliyor. iOS için son güncellemelerinden birini yayınlayan uygulamada Google Chrome oldu.

Google’ın iOS işletim sistemlerindeki rakibi olan Safari tarayıcıları geçmek için bir hayli önem verdiği tarayıcı için Google belli aralıklarla da güncellemeler yayınlamakta. Son olarak ise internet devi yeni tarayıcıları için yeni bir iOS sürümü daha yayınladı. Yayınlanan yeni güncelleme ile beraber gündeme gelen Google Chrome tarayıcının güncellemeden sonra ne gibi özellikler aldığına geçelim.

Google Chrome İçin QR Kod Uygulaması

Söz konusu güncelleme ile beraber artık iOS kullanıcıları doğrudan Google Chrome tarayıcıları kullanarak QR kod okuyucuları kullanabilecek. Sadece tarayıcı üzerinden kullanılacak olan menülere girerek QR kod okuyucuyu da açabileceksiniz. Ayrıca yeni güncelleme sonrasında eklenen QR kod uygulaması hemen her alanda kullanabilecek.

Google Chrome iOS

Yani şöyle düşünün diyelim ki bir ürün aldığınız ve kullanım kılavuzu için QR kod taratmanız gerekiyor. Yapmanız gereken sadece QR kodunuzu doğrudan Google Chrome tarayıcı üzerinden okutmak olacak. Doğrudan kodu okuttuğunuzda tarayıcı sizi QR kod içerisinde yer alan bağlantıya yönlendirecek. iOS için ekstra QR kod uygulaması kullanım gerekliliğini ortadan kaldıracak olan yeni güncelleme ile beraber gelen tek yeniliğin de bu olmadığını belirtelim.

Sesli Arama Özelliği Geliştirildi

Bununla beraber Google Chrome sesli arama özellikleri de geliştirildi. Öncelikle 3D Touch menüsüne de eklenen sesli arama sisteminin daha stabil çalıştığını da belirtelim. Ayrıca genel güvenlik güncelleştirmelerini de içerisinde barındıran yeni güncelleme ile beraber Google Chrome iOS sürümü de çok daha kararlı hale gelmiş oldu.

Güncellemelerine bundan sonrada devam edeceğini açıklayan firmanın Safari tarayıcıları tam olarak geride bırakmak için nasıl adımlar atacağı da merak konusu oldu. Söz konusu güncellemeler için bundan sonra gelecek yenilikler için Google’ın farklı sistemlere yer verebileceği de düşünülüyor bunu da ekleyelim.

Diş beyazlatma

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?