Google Assistant Hamlesi Siri Kullanımını Etkiler Mi?

0
36
Google Assistant

Apple’ın sanal asistanı Siri akıllı telefon dünyasında en köklü sanal asistanlar arasında gösterilmekte. Özellikle yayınlandığı ilk andan bu yana gösterdiği gelişim oranı ile beraber öne çıkan ve sürekli olarak geliştirilmeye devam eden Siri sanal asistanı artık maksimum seviyeye ulaştı. Hemen her işlevi yerine getirebilen özelliklere sahip olan yeni sanal asistanın kullanıcılara sunduğu bu ayrıcalıklı yapının rakiplerini de geride bıraktığını belirtmek gerekiyor.

Diğer birçok sanal asistanı geride bırakan ve hatta diğer tüm bu sanal asistanların Siri taklidi olarak anılmasını sağlayan sanal asistanı bu evreden sonra geçmek mümkün değil derken son gelen haber aslında durumun böyle olmadığı ortaya çıktı. Çünkü Siri serisine en büyük rakip olarak Google Assistant sanal asistanları piyasaya sürüldü.

Tüm Modeller İçin Google Assistant Geliyor

Aslında sadece belli başlı akıllı telefonlarda desteği bulunan yeni seri sanal asistan teknolojisinin Google akıllı telefonlarında ve Google ile anlaşmalı akıllı telefonlarda kullanılacağının düşünülmesi ile Siri serisine rakip olamayacağı gösteriliyordu. Fakat beklentiler bir kez daha Google’ın adımları ile beraber boşa çıkmış oldu. Çünkü Google Assistant artık sadece belli başlı akıllı telefonlarda kullanılan bir sistem değil tüm Android akıllı telefonlarda kullanılan bir sanal asistan olarak kullanıcılara sunulmaya hazırlanıyor.

Google Assistant

Kararı açıkladığı andan itibaren nasıl bir sistem sunacağı merakla beklenen Google’ın tüm bu adımlarının ise markaya büyük oranda katkı sağladığını söylemek gerek. Öncelikle uzun süredir konuşulmasının yanı sıra henüz test sürecinde olmasına karşın bile yeni sisteme kayıt olan birçok kullanıcı bulunduğu belirtiliyor.

Google Assistant Beklenenden Fazla İlgi Gördü

Android işletim sisteminin kullanım oranlarının da düşünüldüğünde Google Assistant kullanım oranlarının bir hayli artacağı bu durumda da Google’ın Siri serisini geride bırakabileceği düşünülüyor. Kullanım oranlarının sürekli olarak artması beklenen Google Assistant uygulamasının tüm akıllı telefonlar için ne zaman yayınlanacağı konusunda ise henüz net bilgiler olmadığını belirtelim.

Fakat kesin olan bir şey var yeni sanal asistan yayınlandığı andan itibaren Siri serisinin en ciddi rakiplerinden biri olacak. Siri sanal asistanlarını geçebilecek mi yoksa Apple bu konuda yakaladığı başarıyı devam ettirebilecek mi? Tüm bunlar yeni seri sanal asistan sistemlerinin yayınlanması ile beraber ortaya çıkacak. Bakalım bu kez kim öne çıkacak.

Diş beyazlatma

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?