Google Asistan iOS Desteğini Arttırmaya Devam Ediyor

0
68
Google Asistan

Sanal asistan teknolojileri içerisinde sıkı bir yarış durumu söz konusu olduğunu biliyoruz. Hatta son dönemde bu yarış çok daha artış gösterdi. Siri ile başlayan süreçle beraber dikkat çekmeye başlayan sanal asistan teknolojilerinin, Google Asistan, Cortana derken son olarak Bixby sanal asistanıyla devam etiğini gördük. Samsung’un yeni sanal asistan teknolojisinden sonra, iyiden iyiye kızışan yarışta firmalar öne geçmek içinse önemli adımlar atmaya başladı.

Bu firmaların başında ise Google yer alıyor. Teknoloji devi Google’ın rakiplerine üstünlük sağlamak için attığı ilk adım ise sanal asistan desteğini geliştirmek. Sadece Android modellerinde kullanılıyor olsa da bununla sınırlı kalmak istemeyen markanın, Google Asistan için iOS desteğini açıkladığını da gördük. Şimdi ise bu destek artırılıyor.

Google Asistan Avrupa Pazarında iOS İçin Kullanımda

Daha önce iOS desteği sunulduğu açıklanan Google Asistan uygulamasının, sadece Amerika genelinde kullanılabilir olduğu açıklanmıştı. Sadece Amerika genelinde iOS için kullanılan Google Asistan uygulamasının, bu şekilde bir yandan test edildiği bir yandan da Siri’ye karşı geliştirilmeye devam ettiği belirtilmişti.

Google Asistan

Şimdi ise uzun süredir beklenen haber geldi ve Google Asistan iOS sürümünün Avrupa pazarında kullanıma açıldığı haberi verildi. Apple’ın Siri sanal asistanına rakip olabilecek en güçlü adaylardan biri olan yeni sanal asistanın, iPhone telefonlarda ne kadar tercih edileceği ise merak konusu.

Fakat uygulamanın kullanım alanlarının sürekli olarak artmaya devam etmesi ve Siri’ye karşı önemli güncellemeler alması, Google’ın bu konuda öne geçebileceğini gösteriyor. Fakat bir kez daha hatırlatmak gerekiyor ki Google sanal asistanı, iPhone telefonlarda Siri kadar yetkiye sahip değil. Ne kadar güncelleme gelirse gelsin bu durum Apple’ın politikaları gereği değişmeyecek. Bu nedenle bir yandan da kullanımların her güncellemeden sonra bile sınırlı kalacağını düşünebiliriz. Google Asistan için durum şu an bu şekilde devam ediyor.

İLGİLİ HABER:  Google Asistan App Store’da Kendisini Gösterdi

İlginizi Çekebilir: Swift Eğitimleri Başlıyor

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?