Gmail Şifresini Unuttum Nasıl Öğrenebilirim?

20
37898
Gmail şifremi unuttum nasıl öğrenebilirim

Gmail şifrenizi unuttuğunuzda şifre sıfırlama ya da hesabın size ait olduğunu kanıtlamak için kullanabileceğiniz doğrulama yöntemlerinden biriyle hesabınıza yeniden erişim sağlayabilirsiniz. Ancak bunu yapabilmek için önceden bazı ayarlar yapmış olmanız gerekiyor. Aşağıda “Gmail şifresi sıfırlama nasıl yapılır?” ya da Gmail hesabı nasıl kurtarılır?” sorularının cevaplarını bulabilirsiniz.

Gmail şifresi sıfırlama nasıl yapılır?

Gmail şifresi sıfırlama yöntemi, yalnızca hesabınız için bir ikincil e-posta adresi belirlediyseniz kullanabilir.

 1. Gmail giriş sayfasında Şifrenizi mi unuttunuz? bağlantısına tıklayın.
 2. İstenirse, Gmail e-posta adresinizi girin ve İleri‘ye tıklayın.
 3. Kurtarma e-postası seçeneği gelene kadar alttaki “Farklı bir soru deneyin” bağlantısına tıklayın.
 4. Gönder‘e tıklayın.
 5. Doğrulama kodu girin bölümünde sizden 6 basamaklı bir doğrulama kodu girmeniz istenecek.Gmail doğrulama kodu
 6. Doğrulama kodunu öğrenmek için ikincil e-posta adresinizde oturum açın.
 7. Google’dan gelen Google doğrulama kodu başlıklı postaya tıklayın.
 8. Postanın içinde yer alan 6 basamaklı doğrulama kodunu 5. adımdaki bölüme girin ve İleri‘yi tıklayın.Gmail doğrulama kodu girildi
 9. Açılan sayfada sizden yeni bir şifre oluşturmanız istenecektir. “Şifre oluşturun” ve “Şifreyi onaylayın” kutularının ikisine de daha önce kullanmadığınız yeni bir şifre girin ve “Şifreyi değiştir” butonuna tıklayın.Gmail Şifre Değiştirme
 10. Oturum açtınız mesajını gördüyseniz, Gmail şifre sıfırlama işlemi başarılıyla tamamlanmış demektir.

Bu aşamada size Güvenli Hesap için Kurtarma telefon numarası belirleyebileceğiniz ya da Kurtarma e-postası‘nı değiştirebileceğiniz seçenekler sunulacaktır. Bu seçenekleri değerlendirebilir ya da alttaki ATLA‘ya tıklayarak Gmail hesabınıza giriş yapabilirsiniz.

Gmail hesabı kurtarma

Kurtarma E-Postası Olmadan Gmail Hesabına Erişim Sağlama

Gmail hesabınız için önceden belirlediğiniz ikincil bir e-posta adresiniz yoksa, aşağıdaki adımları takip ederek de hesabınıza erişim sağlayabilirsiniz.

 1. Gmail giriş sayfasında Şifrenizi mi unuttunuz? bağlantısına tıklayın.
 2. İstenirse, Gmail e-posta adresinizi girin ve İleri‘ye tıklayın.
 3. Gmail, hesabın sahibi olduğunuzu doğrulamak için size “Hatırladığınız son şifreyi girin“, “Bu Google Hesabı’nı ne zaman oluşturdunuz?” gibi birkaç farklı soru soracaktır.
 4. Sorulan sorulara hatırlayabildiğiniz en doğru cevabı vermeye çalışın ve İleri‘ye tıklayın veya alttaki “Farklı bir soru deneyin” bağlantısına tıklayarak soruyu değiştirin.
 5. Sorulardan sorulardan herhangi birine doğru cevap vermeniz halinde, “Başarılı – Şimdi oturum açtınız” mesajını göreceksiniz.
İLGİLİ HABER:  2018 iPhone Fotoğrafçılık Ödülleri Açıklandı

2 Adımlı Kimlik Doğrulama ile Gmail Hesabına Erişim Sağlama

Gmail hesabınıza size e-posta ya da telefon aracılığıyla gönderilen bir doğrulama kodu kullanarak da erişim sağlayabilirsiniz. (Gmail hesabı için 2 adımlı kimlik doğrulama önceden etkinleştirilmiş olmalıdır). Önceden belirlenen doğrulama yöntemlerine bağlı olarak, 2 adımlı kimlik doğrulama için Google’dan SMS, Sesli Arama, E-Posta ya da bir uygulama aracılığıyla doğrulama kodu talep edebilirsiniz. İstendiğinde hesabınız için belirlediğiniz telefon numaranızı girin ve SMS ya da sesli arama tercihinizi yaparak İleri‘ye tıklayın.

Gmail hesabınızı son beş gün içinde kullandıysanız ve ikincil bir e-posta belirlemediyseniz, son girişten itibaren beş gün geçmesini beklemek zorundasınız.

Yukarıdaki adımlardan herhangi birini kullanarak hesabın sahibi olduğunuzu doğruladıktan sonra, Gmail hesabınıza giriş yapmanızı sağlayacaktır. Güvenlik nedeniyle şifrenizi değiştirmek istiyorsanız alttaki “Şifreyi değiştir” bağlantısına tıklayın.

İlginizi Çekebilir: Swap Cihaz Nedir?

20 YORUMLAR

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?