Gmail İçin Google ile Apple Anlaştı

0
67
Gmail iOS

İki rakip firma olarak bilinse de ikili çıkar işin içine girdiği zaman beraber çalışan Apple ile Google, son aylarda çok daha fazla bir araya gelmeye başladı. Son olarak Gmail için yeni bir ortaklığa gidildiği açıklandı. Daha önce Gmail uygulamasının yayınlanması sırasında yapılan çalışmalar gündem olmuş ve iki firma arasında bu alanda ilk ortaklık ortaya çıkmıştı. O dönem Google sıradan Gmail servis kullanımlarının da değiştirileceği ve sisteme birçok ekstraların ekleneceğini belirtmişti. Aradan geçen uzun bir süre sonra beklenen adım sonunda atıldı. Bu kez servisi bir hayli zenginleştirebilecek yeni bir adım atıldı.

Gmail Uygulamasına Başka Servislerle Girebileceksiniz

Yapılan çalışma sonrasında iOS kullanıcıları için özel bir ayrıcalık sunulacağı belirtildi. Buna göre artık Gmail uygulamasına farklı servislerle giriş yapabileceksiniz. Gmail iOS sürümüne gelen yeni özellik sayesinde; Hotmail, Yandex, Yahoo, Outlook, Live gibi servislerle uygulamaya giriş yapılabilecek.

Gmail iOS

Yeni seri Gmail uygulamasının bu yapısı sayesinde kullanım bir hayli zenginleştirilecek. Kullanıcıların sadece servise girerken aşamaları takip etmeleri gerekecek. Burada kullanıcılara bir de form doldurulması istenecek. Bir nevi geribildirim çalışması olacak olan bu başvuru formunun doldurulmasından sonra, kullanıcılar doğrudan servisi kullanabilecekler.

Burada bilmeniz gereken tek detay, şu an için beta sürecinin devam ettiği. Yani Gmail için beklenen güncelleme herkese açık olarak yayınlanmadı. Gmail iOS sürümü için yapılan bu düzenleme şu an için beta aşamasında. Beta kullanımı başarılı olacak olursa, yeni güncellemeyle beraber bu sürümünde kullanıma girmesi bekleniyor.

Google tarafından bunun içinde belirtilmiş bir talimat ya da tarih verilmediği görülüyor. Denemeleri bir süre daha devam edeceği ve beta testlerinin her yönden değerlendirileceğini göreceğiz. Kullanıcılar deneme yapmak için yeni sürümün beta versiyonunu da indirebilirler. Ana sürüm yayınlanana kadar güncellemenin App Store üzerinde beta olarak yer almayacağını, farklı servislerde yer alacağını da ekleyelim. Gelişmeler açıklandıkça eklemeye devam edeceğiz.

İLGİLİ HABER:  Google Sesli Asistan Siri’nin Yeni Rakibi

İlginzi Çekebilir: iPhone 8 Değil iPhone 7 Modelleri Satıyor

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?