Gene Munster 3 Milyon Apple Watch’un Satıldığını Ve 2017 Yılında Bu Cihazlar İçin Kırılma Noktası Olacağını Dile Getirdi

0
693

Bu ara analistler Apple Watch’un ne kadar sattığıyla ve satacağıyla fazlasıyla ilgileniyorlar. Apple’ın finansal sonuçlarını açıklamadan önce analistler üç aşağı beş yukarı tahminlerde bulunuyorlar. Dünkü haberimizde KGI securities analisti Kuo, Apple Watch’un 3.9 milyon ünite sattığını dile getirmişti. Şimdi ise Gene Munster‘ın tahminlerine göre Apple Watch’un bu çeyrek içerisinde 3 milyon ünite satmış olabileceğini söylüyor.

Munster’ın söylediğine göre yatırımcılar Apple Watch adına uzun vadeye bakıldığında genel anlamda bir memnuniyetsizlik içinde olduklarını da söyledi. Kısa vadede ise Munster inanıyorki  Watch’un tedarik sıkıntıları ve yeterli miktarda ürün üretilememesinden kaynaklı olarak sınırlı şekilde Apple Store’larda yer alıyor. Fakat, Munster 2017 yılına kadar Apple Watch satışlarının yavaş bir şekilde zirve yapacağını da söylüyor.

2016 yılı içerisinde Munster 14 milyon ünite Apple Watch’un satılmasını beklerken 2017 yılı içerisinde de bu satış miktarının 40 milyon gibi muazzam bir rakama ulaşmasını beklediğini dile getiriyor.

Apple, son üç aylık finansal raporlarını yarın açıklayacak fakat yeni bir stratejiye göre Apple Watch’un verileri direk olarak söylenmeyebilir. Fikir birliğince iPhone satışları ise 50 milyon ünite civarında olduğu düşünülüyor.

 

 

İLGİLİ HABER:  iOS 9 için Kilit Ekranı Konsept Videosu

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?