Geliştiriciler için watchOS 2 Beta 2 Yayımlandı

1
567

Apple, dün 2015 Dünya Çapında Geliştiriciler Konferansı’nda duyurduğu, Apple Watch için yeni işletim sistemi watchOS 2’nin ilk beta sürümünün ardından, sadece iki hafta içinde, geliştiriciler için ikinci watchOS 2 beta sürümünü yayımladı. Dün yayımladığı ikinci beta sürümünü önce geri çeken Apple, sabah erken saatlerde tekrar yayına aldı.

watchOS 2, iOS 9 gerektirir ve Apple Watch uygulaması üzerinden, Genel menüsünde yer alan yazılım güncellemesi aracılığı ile indirilebilir durumda.

watchOS 2, özellikle Apple Watch üzerinde çalışan yazılımlar için ilk büyük güncelleme olma özelliğine sahip. Yeni yazılım, Apple Watch’a olduğu kadar iPhone üzerinde çalışan yerli uygulamalar da dahil olmak üzere, Apple Watch geliştiricilerinin yararlanabileceği pek çok yeni özelliği beraberinde getiriyor.

Ayrıca geliştiriciler artık, Taptic Engine, kalp atış ve hız sensörü, mikrofon ve ivme ölçer dagil olmak üzere bir dizi sensöre erişim sağlayabilecekler.

Özellikle karmaşık görünümün önüne geçecek olan yeni yazılım ile birlikte, Apple Watch uygulamaları daha basite indirgenerek özellikleri yükseltilebilecek. watchOS 2, yeni Apple Watch yüzleri, şarj olurlen aktif olan yeni modları gibi özelliklerle geliyor.

Yeni iletişim özelliklerine sagip olan yazılımla, normalde 12 arkadaş eklenebilen arkadaş listesine daha fazla arkadaş eklemek ve birden fazla renkte skeçler seçmek/oluşturmak mümküm. e-Postada dikte kullanarak cevap vermek imlanının yanında FaceTime sesli görüşme desteği geliyor.

watchOS 2, şuan da kayıtlı geliştiriciler için ve iOS 9 yüklü olan iPhone’la birlikte kullanılabilir duumda. Apple bu sonbaharda güncellemeyi herkesle paylaşacak.

İLGİLİ HABER:  Geliştiriciler için iOS 8.2 Beta 5 Yayınlandı

1 YORUM

  1. Watch os 2 nasıl yükleye bilirim? Bu konuda türkçe bir kaynak varmı? Siz türkçe aşamaları anlatsanız? Çok faydalı olmazmı? Teşekkür ederim

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?