Apple’ın uygulama mağazası olan App Store için güncellemeler devam ediyor. Son olarak Apple biraz tepki çeken bir kararlı uygulama mağazasını gündeme getirmişti. Teknoloji devi yaptığı açıklamada bundan sonra geliştiricilerin, iPhone X akıllı telefonlarına uygun uygulamalar geliştirmesi gerektiğinin zorunlu olduğunu açıklamıştı.

Yayınlanan uygulamaların iPhone X akıllı telefonlarında yer alan ekran düzenine uygun olmaması durumunda Apple’ın bu uygulamaları kabul etmeyeceğini ve mevcut uygulamalarında buna göre düzenlemesi gerekeceği belirtilmişti. Uygulamalar içerisinde istenen uyumun yapılmaması durumunda ise geliştiricilerin uygulamasının kaldırılacağı açıklanmıştı. Şimdi ise App Store sistemi hakkında yeni bir düzene geçiş yapıldı.

App Store Uygulama Tanıtımları Değişecek

Yeni gelen bilgilere göre App Store üzerinden uygulama yayınlanan geliştiriciler artık uygulamalarını daha rahat bir şekilde tanıtabilecek. Bunun için Apple’ın ekran görüntüsü gösterme sayısını arttırdığı belirtiliyor. Mevcut sistemde sunulan 5 ekran görüntüsü görsellerinin yerine, artık 10 ekran görüntüsü görseli yayınlanabilecek. Bu şekilde uygulamalar kullanıcılara daha iyi tanıtılabilecek. Fakat video gösterimleri kısmında herhangi bir fark olmayacak.

App Store

Her cihaz için ekran görseli paylaşımının 10 adete çıkarılmış olması, uygulama geliştiricilerin dikkat çekmek istediği noktalara vurgu yapmasını da sağlayacak. Şu an için eski sistemin, eksik kalmış olduğu bir yönünün iyileştirildiğini söylemek yanlış olmaz. Eğer bir geliştirici hesabınız varsa ve uygulama yayınlıyorsanız, 10 ekran görüntüsü görsellerini tüm Apple cihazlarına daha iyi bir şekilde entegre olarak sunabildiğinizi de ekleyelim.

Görünen o ki App Store üzerinde geliştiricilere özel olarak sunulan sistemlerde değişiklikler devam edecek. Apple’ın burada kurallarını esnetip esnetmeyeceği konusunda da bilgiler yok. Fakat ardı ardına gelen adımların bu yönde ciddi sistem değişikliği yaratmaya başladığını söylemek yanlış olmayacaktır.

İlginizi Çekebilir: Snapdragon 845 VR Tanıtımı Yapıldı! Özellikler Neler?

İLGİLİ HABER:  App Store Ücretli Uygulamalar Pazarı Büyüyor

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?