Samsung şirketinin, Galaxy Note 7 isimli telefonu hakkında internette birçok bilgi paylaşılmakta. Bu bilgilerden biri de Samsung Galaxy Note 7’de İris tarayıcısı olması hakkında. TechTastic, Galaxy Note 7 ile birlikte gelecek bu İris tarayıcı ile alakalı birçok bilgi paylaştı. TechTastic yaptığı açıklamada telefonu yüzünüze 25-30 cm’lik bir uzaklıktan tuttuğunuzda kimliğinizi belirleyebileceğini ancak 20 cm uzaklığından daha az bir mesafeden tuttuğunuzda ise hata geleceğini açıkladı. Ayrıca TechTastic bu İris tarayıcısının yaptığı taramada gözlüklü olan kişilerde ve fazla ışık olmayan yerlerde lensli kişilerde çalışmayabileceğini belirtti.

Gözlük ve lens kullanan kişilerde işe yaramadığını söylemiş olsak da bu tam bir bilinmeyen bir bilgidir. Telefon çıktığı zaman her şey açıkça belli olacaktır. Bununla beraber bu yüz tarama işleminin bebeklerde de çalışmadığı söyleniliyor. Son gelen bilgilerden en önemlilerden biri de RAM miktarı. Şuana kadar gelen tüm bilgilerde Galaxy Note 7’nin 6 GB RAM ile karşımıza çıkacağını söyleniliyordu. Fakat yeni gelen bilgilere baktığımızda Galaxy Note 7’nin 6 GB değilde 4 GB RAM olacağı gözüküyor.

2 Ağustos tarihinde Samsung şirketi tam tanıtım yapacağından dolayı o zaman tüm her şeyi göreceğiniz. Belki telefonda başka değişiklikler olabilir.  Bunun için biraz daha bekleyip tanıtım zamanında her şeyi görmemizde fayda var.

 

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?