Samsung Note 7 ile iPhone 6s arasında haklı bir rekabet var. Apple, iPhone 7 lansmanını yapana kadar da bu rekabet devam edecek. Samsung Galaxy Note 7, çok kaliteli bir telefon. Birçok uzmana göre ise akıllı telefonların en iyisi. iPhone 6s ise şu ana kadar Apple’ın ürettiği en iyi akıllı telefon. Durum böyle olunca da, akıllı telefon almak isteyenlerin aklına ilk gelen karşılaştırma seçeneklerinden birisi de bu..

iPhone 6s mi alsam Galaxy Note 7 mi?

Apple fiyatıyla sürekli yoğun eleştiri almıştır. Esas pahalı olanın telefon mu yoksa ülkemizdeki vergiler mi olduğu tartışması ise hiç bitmez. Galaxy Note 7 satış fiyatı 3600 TL. iPhone 6s’i ise 2750 TL’lere kadar bulmak mümkün. Tabi bu taban fiyatı. iPhone 6s’in üst versiyonları 3500 TL’yi buluyor.

Bu cihazların performanslarını karşılaştırmak çok da mantıklı olmuyor. Çünkü birisi iOS tabanlı, diğeri ise Android tabanlı. RAM, işlemci gibi donanımları karşılaştırmak bile çok mümkün değil. Çünkü iOS az kaynak harcamasıyla ve stabilitesi ile ünlüdür.

Youtube kanalında iPhone 6s ile Galaxy Note 7 arasında en mantıklı testlerden birisini yapmışlar: Düşme testi.

Galaxy Note 7 – iPhone 6s Düşme Testi

Video ile ilgili spoiler vermek istemiyoruz. Şunu söyleyelim. Samsung Galaxy Note 7’de Gorilla Glass 5 cam kullanılıyor. iPhone 6s’de ise Sapphire cam kullanılıyor. Daha önce bu camın Gorilla Glass’a göre daha dayanıklı olduğuna dair testler yayınlanmıştı. Gorilla Glass 5 ilk olarak bu modelde kullanıldı. Testleri ise 1.6mt yükseklikten yapılıyor.

 

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?