Foxconn Tüm Üretim Hattını Otomatikleştirecek Mi?

0
48
Foxconn

Apple’ın en büyük üreticilerinden biri olduğu bilinen Foxconn hemen her sene teknoloji devinin iPhone üretiminde ilk yardımcılarından biri olarak kaşımıza çıkmakta. Hem Çin genelinde üretimle bütçeden kazanç sağlayan hem de çok daha fazla iPhone üretim sağlayan Foxconn firmasının son dönemde Apple ile ilgili yeni çalışmalar yapmaya başladığı da biliniyor. Özellikle Apple’ın iPhone üretimini Amerika’ya taşıyacağının iddiaları üzerine markanın Foxconn ile ilgili yeni kararlar alacağı da iddia ediliyordu. Hatta son dönemde Apple’ın yeni tedarikçilerle anlaştığının iddialarıyla karşılaşmaya başladık. Tüm bunlardan sonra Apple’ın üretim ortağının da çok daha yüksek üretim oranlarına ulaşmak için yeni adımlar atmaya başladığını da söylemek gerekiyor.

Otomatik Üretim Hattı Yapılmaya Çalışıyor

Hem iş gücünden kazanç sağlamak hem de üretim hızını ve miktarı arttırmak için Foxconn firmasının yeni adımlar atmaya başladığını da belirtelim. Apple ile yeni bir anlaşmanın sonucunda mı bilinmez ama iddialara göre 10 adet otomatik üretim bölümü bulunan markanın tüm üretim merkezinde otomatik üretim araçlarını kullanacağı ortaya atıldı.

Foxconn üretim

Üretim miktarını bir hayli arttıracak olan yeni adımlarla beraber firmanın iPhone üretiminde de daha etkili olması bekleniyor. İş gücü kazanma konusunda büyük bir adım atacağı ve otomatik üretim sayesinde artık yıllık üretim miktarının da yükselecek olması Foxconn’un yeni yatırımlar yapacağı anlamına da gelebilir.

Tüm bu çalışmalar için markanın yapacağı açıklamalar ise merakla beklenmeye başladı. Bakalım gerçekten Foxconn tüm üretim hattını otomatik sistemlere mi bağlayacak yoksa yeni bir proje için mii böyle iddialar gündeme geldi bilinmez ama durumun iPhone üretimini de doğrudan etkileyeceği de kesin. Apple’ın yeni bir Foxconn anlaşmasının sonucu sonrasında da böyle bir karar gelmiş olabilir.

İLGİLİ HABER:  5G Destekli iPhone için Yeni Açıklama

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?