Foxconn CEO’sunun Elindeki iPhone Bilmecesi Çözüldü

0
543
iPhone XI

Geçtiğimiz günlerde iPhone montajını gerçekleştiren Foxconn firmasının CEO’su olan Terry Gou, Tayvan Cumhurbaşkanlığı için adaylığını açıklamıştı. Belki buraya kadar her şey normal ancak ünlü ismin basın açıklaması sırasında elinde gözüken iPhone akıllı telefonu olayın ilginçleşmesine neden oldu. Öyle ki bu telefonun iPhone XI modeli olabileceği iddia edildi. Hatta telefonun 5 ay öncesinden bazı protatiplerinin üretildiği ve ünlü ismin deneme yapan kullanıcılardan bir olduğu bile söylendi.

Görüntülerdeki Telefon iPhone XI Değil

CEO tarafından yapılan açıklama sırasında ortaya çıkan telefon, iPhone XS Max modeline göre biraz daha geniş bir kamera alanına sahip gibi gözüküyor. Telefonun kamera alanında iPhone XS modelinden farklı olarak daha geniş çerçeveler var.

Fakat bu beklenen iPhone XI tasarımına da uymuyor. Görüntülerin ortaya çıkmasının hemen ardından yeni model testlere başladı düşüncesi oluşsa da beklendiği gibi bu modelin yeni iPhone akıllı telefonlarına ait olmadığını da ekleyelim.

Söz konusu akıllı telefonlar iPhone Xs modelinin kılıfla kullanılmış hali demek doğru olacaktır. Hatta Apple konusunda yaptığı paylaşımlarla adından sıkça söz ettiren Ben Geskin tarafından yapılan sosyal medya paylaşımlarında da telefonun iPhone Xs olduğu ve hatta kullanılan kılıf için de görsellerin paylaşıldığını görüyoruz.

Bu kısımda herhangi bir soru işareti kalmadığını söylemek yanlış olmayacaktır. Söz konusu akıllı telefonların üçlü arka kamera ya da daha geniş bir kamera bölümü bulundurmadığını, bunun sadece bir kılıfla oluşan farklılık olduğunu belirtelim. Bu arada Apple’ın açıklaması yok. Her halde konu Apple tarafından çok önemsenmedi.

İlginizi Çekebilir: iPhone XI ile Kamera Sistemi Değişecek

İLGİLİ HABER:  Apple Bu Akşam Neler Tanıtacak ?

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?