Fotoğraflardan Prisma Logosu Nasıl Kaldırılır?

0
63

 

Fotoğraf çekmek ve sosyal medya platformlarında paylaşmak çok yaygın bir etkinlik haline geldi. Bazı kişiler sadece fotoğraf çekmekle yetinmeyip onları şekilden şekle sokmayı çok eğlenceli buluyor. Prisma son dönemlerde fotoğraflar için çok kullanılmaya başlanan bir düzenleme uygulaması. Milyonlarca kişinin indirip kullandığı bu popüler uygulama Android ve İOS ‘lu telefonlarda bulunmakta. Söz konusu programda bulunan çeşitli sanatsal filtre ve efektlerle çekilen fotoğraflar üzerinde oynamalar yapılarak bir afiş görünümü veya yağlıboyayla, suluboyayla yapılmış gibi çeşitli görünümler verilebiliyor. Bunun için fazla bir şey de yapmak gerekmiyor.

prisma-logosu-kaldirma-2

Telefondaki resimlerden biri seçilerek ekrana yapılan birkaç dokunuşla gerçekleşebiliyor. Uygulamayla oynamak, menüsündeki seçenekleri keşfetmek eğlenceli olsa da kullanıcısı alınan sonuç fotoğrafların köşesindeki Prisma logosunu pek de keyifli bulmuyor. İyi haber ise watermark veya filigran olarak da isimlendirilebilen bu logolardan kurtulmanın mümkün olması. Uygulamanın telefonunuza ilk olarak varsayılan işlemin “açık” olarak gelmesinden dolayı düzenlenen fotoğraflarda logo çıkmaktaydı. Fazla yer kaplamasa da düzenlenmiş fotoğraflarında Prisma logosunun bulunmasını istemeyenler kaldırabiliyor. Peki, ama nasıl?

prisma-logosu-kaldirma-1

Bunu yapmak için telefonunuzdaki Prisma uygulamasının açılarak sağ alt köşedeki dişli simgesi şeklinde göreceğiniz ayarlar menüsüne gidilmesi gerekiyor. Ayarlara girdikten sonra eğer İPhone kullanıyorsanız “Enable Watermarks”, eğer Android kullanıyorsanız “Add Watermarks” yazan yerin bulunması ve hemen sağ hizasında görülecek olan minik yuvarlağın ya da topun kaydırılmasıyla logo iptal edilmiş oluyor. Bu işlemden sonra yapacağınız Prisma ile fotoğraf şekillendirme denemelerinizde artık logonun sağ alt köşede çıkmayacağını göreceksiniz. Önce İOS kullanıcılarının, daha sonra da Android kullanıcılarının kullanmaya başladığı ve hızla yaygınlaşmış olan bu uygulama ile artık isterseniz kendi profilinizde kullandığınız fotoğrafınızı isterseniz gezip gördüğünüz yerlerde çektiğiniz manzara fotoğraflarını daha ilginç hale getirerek istediğiniz yerde kullanabilirsiniz.

İLGİLİ HABER:  WhatsApp, iPad Modelleri İçin Önemli Bir Düzenleme Yayınlamaya Hazırlanıyor

 

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?