Force Touch’lı 15-inç MacBook Pro Bugün Satışa Sunuldu

0
680

Dünkü yayınladığımız haberde sizlere 15-inç Force Touch özellikli MacBook Pro’nun tanıtabileceğinden bahsetmiştik. Bugün ise resmi olarak 15-inç MacBook Pro satışa sunuldu ve 27-inç Retina iMac’te büyük indirim dikkat çekti.  Apple tarafından bugün yayımlanan rapor ise ;

Apple bugün Force Touch’ a sahip 15-inç MacBook Pro’yu satışa çıkardı. Yenilenen MacBook Pro, daha hızlı depolama olanağı, daha uzun batarya ömrü, yüksek grafik performansı gibi özellikler ile satışa sunuldu. Apple, ayrıca bugün 27-inç Retina  iMac 1999$ fiyat etikeyle satışa çıkardı. Retina iMac, 5K görüntü kalitesinin yanında 14.7 milyon piksel ekranıyla, dört çekirdekli işlemcisi, AMD grafik kartıyla birlikte geliyor. 

Güncellemelerle birlikte son Broadwell işlemcisinde hız artışı gözükmüyor. Apple tarafından yapılan açıklamaya göre  depolama performansı 2.5 kat daha artmış ve az enerji tüketimi sayesinde de daha fazla batarya ömrü elde edilmiş.

mbp-15

Yenilenen Depolama kapasitesi kullanıcıya 2GB/s gibi büyük bir imkan sunuyor. Ayrıca Apple, yeni AMD Radeon R9 M370X ile birlikte grafik performansı da %80 arttığını dile getirdi. Bir önceki nesilde 8 saat olan batarya ömrü güncellenen yeni sistemle beraber artık 9 saate kadar kullanım imkanı veriyor. Günlük kullanımda baktığınızda bu model önceki bilgisayarınıza göre size basit anlamda daha hızlı gelecek.

15-inç MacBook Pro başlangıç fiyatı olarak 1999$ fiyat etiketiyle satışa sunuldu. Güncellemeyle birlikte,  2.2GHz quad-core i7 (Turbo Boost ile 3.4 GHz), 16GB RAM, önceki versiyona göre daha hızlı olan 256GB PCIe-bazlı depolama alanı, bir önceki nesilde kullanılan Intel Iris Pro grafik kartı ile birlikte geliyor. Ayrıca kullanıcının isteğine yönelik olarak hem işlemci hem de grafik kartı güncellenebiliyor.(2.8GHz and 1TB PCIe-bazlı depolama alanı)

 

İLGİLİ HABER:  2020 iMac Tasarımı Şekillendirildi

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?