Force Touch Teknolojisi Sadece iPhone 6s Plus’ta Kullanılabilir

0
945

Apple’ın bu yıl tanıtacağı iPhone 6s ve iPhone 6s Plus için iddialar her geçen gün artarak gündeme gelmeye devam ediyor. Tayvanlı bir teknoloji sitesinin yayınladığı son rapor önceki raporların aksine Apple’ın dokunma hassasiyetini kullandığı teknolojisi Force Touch’ın sadece iPhone 6s Plus’ta yer alacağını gösteriyor.

Apple’ın bu yıl üç yeni iPhone modelini tanıtması bekleniyor. iPhone 6s ve 6s Plus’ın yanında ucuz iPhone modeli 6c’nin gelmesi gündemde. Bir diğer iddia ise renk seçeneklerine pembe rengin eklenecek olması. Bunun dışında Apple’ın bu yıl tanıtacağı yeni nesil iPhone’lar üzerinde donanımsal iyileştirmeler yapması ve kasa yapısı açısından bir farkın olmayacağı beklentisi hakim.

Özellikle yayınlanan son raporlar yeni nesil iPhone 6s ve iPhone 6s Plus’ta RAM miktarının 2 GB’a yükseltileceğini ve kamera konusunda büyük iyileştirmelerin yapılacağını gösteriyor. Sızdırılan raporların gösterdiği bir diğer şey ise Apple’ın yeni MacBook’larda kullandığı Force Touch teknolojisinin iPhone’lara ekleneceği idi. Ancak sızdırılan son rapor bunu reddediyor. Apple’ın yüksek fiyatlı iPhone modeli iPhone 6s’te bu teknolojiyi kullanacağı belirtiliyor.

İLGİLİ HABER:  Apple Magic Keyboard İçin Yeni Patent

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?