Firefox iOS İzleme Koruması Konusunda İddialı

0
35
Firefox iOS

İnternet kullanımında son dönemin konusu gizlilik ve veri güvenliği. Özellikle Facebook’un neden olduğu veri ihlalinden sonra bu konu biraz daha gündeme geldi. Ardı ardına yaşanan sorunların ardından ve kullanıcıların verilerinin çalınmasının ardından, kullanıcılar bu konuda tedirgin olmaya başladı. Özellikle son dönemde kullanıcılar kendilerine en iyi gizliliği sunan uygulamaları tercih etmeye başladı. Tarayıcılar içinde bu durumun geçerli olduğunu söylemek gerekiyor. İşte bu noktada Firefox tarayıcının çok önemli adımlar attığını görmeye başladık. Firefox iOS sürümü için yayınlanan son güncellemeyle beraber gelen izleme koruması ise tarayıcının bu konuda ne kadar iddialı olduğunu kanıtladı.

Firefox iOS İzleme Koruması Ne Sağlıyor?

Sürüm güncellemesi sonrasında Firefox iOS için izleme koruması adından bir sistem yayınlandı. Bahsettiğimiz şekilde kullanıcıların internet deneyimlerini daha güvenli hale getirecek olan sisteme aslında çok da uzak değiliz. Daha önce masaüstü sürümünde bu özelliklerin kullanıldığını gördük. Şimdi ise Firefox iOS sürümü için izleme koruması aktif edilmiş oldu. Peki, izleme koruması kullanıcılara neler sağlayacak? Şimdi bu detaylardan söz edelim.

Firefox iOS

İzleme koruması yeni güncelleme sonrasında varsayılan olarak açık geliyor. Bu özellik sayesinde kullanıcıların web aramaları, reklamlar ya da arama motorları tarafından izlenemiyor. Firefox buna karşı perdeleme yapıyor. Özellikle zararlı reklamlar için bu durumun etkili olacağını ve kullanıcılara ekstra bir güvenlik sunulacağını söyleyebiliriz. Bunun dışında arama motorlarının ve Facebook gibi uygulamalarında sizi izlemesi engelleniyor.

Masaüstü sürümünde sunulan ayrıcalıklar şimdi ise Firefox iOS sürümü için kullanıma girdi demek doğru olacaktır. İzleme koruması tarayıcının ilk adımı olarak karşımıza çıkıyor olsa da iOS sürümüne benzeri yeniliklerin geleceği de belirtiliyor. Yeni güncellemelerle beraber koruma konusunda daha başarılı adımlar göreceğiz. Yeni özellikleri kullanmak için tarayıcınızı güncellemeyi unutmayın.

İlginizi Çekebilir: Touch ID için Apple’a Kötü Haber Geldi

Diş beyazlatma

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?