Son dönemlerde her iOS cihazda özel kişiselleştirilebilir uygulamalar görmeye başladık. Bu aplikasyonlarla beraber dünyanın en kullanışlı telefonlarından birisi olan iPhone’u çok daha iyi kullanmaya başladığımızı belirtmeliyiz. Özellikle de sıkıcı ya da sade bir tasarımdan hoşlanmayanlar için bu kaçış mükemmel gözüküyor. Eğer yapacağınız değişikliklerle daha aksiyonel bir ana ekrana sahip olmak size de cazip geliyorsa sizi Fingal uygulamasıyla baş başa bırakıyoruz.

Mevcut uygulamayı farklı kaynaklardan edinmeniz mümkün. Store üzerinden de erişebileceğiniz uygulama sayesinde kapalı bir kutu olarak özelleştirmeye karşı tepki gösteren iPhone bir Android cihaz kadar animasyon dehası oluyor. Bu tweak sayesinde yapacağınız değişimleri göz önüne aldığınızda en dikkat çekici noktanın ayarlama kısmı olduğunu söylemeliyiz. Çünkü ayarlamaları istediğimiz doğrultuda yapıp her anlamda başarılı bir görünüm sağlayabiliyoruz.

Fingal-ile-Ana-Ekran-Ikonlari-Nasil-Hareket-EttirilirKlasik olarak belirlenmiş bir çizgide değil, tamamıyla kendi isteğimize bağlı olarak yapacağımız bu farklılıklar bize kullanım özgürlüğü açısından geniş bir içerik vadedecek. Animasyon eklediğimiz uygulamaların tamamını seçmek zorunda da değiliz. Örneğin Android için bu durum oldukça sıkıcı. Hareketli ana ekran ikonlarını açmak ya da kapamak mümkün. Fingal iOS ana ekranını hareketli ikonlarla kaplarken hangi ikona hangi animasyonu ekleyeceğinizi dahi seçebilme özgürlüğünü vadeden bir aplikasyon olarak görünüyor.

Örneğin ayarlar sekmesine sağa ve sola kayan bir ayar çubuğu, Safari için interaktif bir şerit, mail ya da iMessage için açılıp kapanan zarf logoları bunların başında yer alıyor. Tabi bunu seçebilme imkânını bize bıraktığı gibi hangilerinin hangi şartlarda çalışacağını da biz belirliyoruz. Pil tüketimine belirli bir noktada katkı sağlayacağından ötürü yüksek batarya kullanımlarında aktif kullanımı önerilmemektedir. Yine de daha hareketli bir ana ekran düşünenlerin mutlaka Fingal ile özelleştirme ve kişiselleştirme çalışmalarına başlamasını tavsiye etmek istiyoruz.

Ayarlar kısmına girdiğinizde Respring kısmından çalışmasını ve hareketli ikonlara bürünmesini istediğiniz uygulamaları seçmeniz mümkün. Bunun haricinde de Fingal Tweak indirme adresi olarak Modmyi reposu önerilebilir. Ücretsiz olarak edineceğiniz aplikasyondan memnun kalarak adeta bir launcher havası vereceğinden şüpheniz olmasın. Çünkü ana ekranınızı cıvıl cıvıl bir konuma sürükleyecek. Hemen aşağıda yer alan video ile aklınızda bir görünüm canlandırma şansına sahipsiniz.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?