Kullanıcılar Pangu’nun iOS 9.3.2 ve iOS 9.3.3 için yeni yayınladığı jailbreak aracıyla ilgili pek çok sorun yaşıyorlar. Cydia’nın paket yüklemelerini engelleyen sorunlar ile ilgili çözümleri paylaşmaya devam ediyoruz. Bazı jailbreak yapılmış telefonlarda paket kurulumları sırasında “failed in buffer_write(fd) (8, ret=-1)” şeklinde bir hata alındığı bildirilmektedir. Bunun ardındaki sebep, tweakleri yüklemek için kullanılan sistem bölümünde yeterli alanın bulunmamasıdır. Sonuç olarak da Cydia bu hatayı verip yüklemeyi durdurmaktadır.

Bu hata mesajından kurtulup problemin üstesinden gelmek için aşağıdaki adımları izlemeniz yeterli olacaktır.

Adım 1

Jailbreak yapılmış cihazınızda Cydia uygulamasını başlatıp “Sources” sekmesine gelin.

Adım 2

Edit ve Add (Düzenle > Ekle) dokunarak https://coolstar.org/publicrepo adresini repo kütüphanesine ekleyin.

Adım 3

Cydia’nın kütüphanede sunulan uygulamaları yüklemesi için bekleyin. Bittiğinde Search (arama) sekmesine gelip “Stashing for iOS 9.2 – 9.3.3” yazın ve aratın.

Adım 4

Paketi açın ve yüklemek için gerekli onayları verin.

Stashing paketi ile diğer Cydia paketleri doğru depolama birimine indirilip kurulacaktır. Paketi yüklediğinizde bütün tweak ve paketler sistem bölümü yerine cihazınızın veri bölümüne kurulacaktır. Böylece Cydia’nın kurulum için ihtiyaç duyduğu hafıza sağlanmış olacak ve bu hatayı vermeyecektir.

fix-cydia-error-failed-in-buffer_writefd-8-ret-1-1

Eğer bu yöntem iş görmezse alternatif olarak aşağıda anlatılanları uygulayabilirsiniz.

Adım 1: Cydia’yı çalıştırın ve cihazınıza “Apple File Conduit 2” kurun.

Adım 2: iFunBox programını bilgisayarınıza indirip kurun.

Adım 3: Cihazınızı bilgisayara USB kablosu ile bağlayıp iFunBox programını çalıştırın.

Adım 4: Sol kenar çubuğundan “Raw File System” tıklayıp açın.

Adım 5: Sağ tarafa açılan cihazınızdaki dosyaların gösterildiği listeden “/.cydia_no_stash” bulup ismini “/.cydia_no_stash-“ olarak değiştirin.

Adım 6: Cihazınızı bilgisayardan ayırın ve Cydia yeniden çalıştırın. İlk açılışta dosya sistemini yeniden hazırlayacaktır. Bundan sonra paket ve tweakleri indirip kurabilecektir.

Probleminizin çözümüyle ilgili deneyimlerinizi yorumlara yazarak bizimle paylaşmayı unutmayın.

4 YORUMLAR

  1. İki alternatifte de cyida dan tweakleri(stashing for ios 9.2 9.3.3 ve apple file conduit 2) kurarken failed in buffer_write hatasini veriyor baska bir yolu yok mudur

    • Merhaba Ahmet Bey,
      Bu uygulamalari kurabilmek icin sistem bolumunde bir miktar alan bosaltmaniz gerekiyor demektir. Bunun icin evvelce kurdugunuz tweaklerden birini kaldirdiktan sonra bu islemleri uygulayabilirsiniz. Daha sonra kaldirdiginiz tweaki tekrar kurabilirsiniz.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?